Dinçer'den Baykal'a sert yanıt

Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, Hrant Dink cinayetiyle, devletteki kadrolaşma arasında bağlantı kurarak kendisine yönelttiği eleştirilere yanıt verirken, "Şahsımla ilgili iddiaların tümü gerçekdışı" dedi.

ANKARA - Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, Hrant Dink cinayetiyle, devletteki kadrolaşma arasında bağlantı kurarak kendisine yönelttiği eleştirilere yanıt verirken, "Şahsımla ilgili iddiaların tümü gerçekdışı" dedi.
Dinçer, yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi: "Gazeteci Hrant Dink suikastinden sonra yaşanan süreci, haksız ve kötü niyetli bir şekilde şahsımla irtibatlandırarak, menfur suikastle ilgili olarak gerçek dışı iddialarda bulunan kişilere atfen haber yapıldığı görülmektedir. Haberlerdeki şahsımla ilgili iddiaların tümü gerçekdışıdır. Gazeteci Hrant Dink'in suikastini şiddetle kınıyorum. Suikastten sonra yaşanan süreci şahsımla irtibatlandırma gayretiyle açıklama yapan bu kişilerin, basında daha çok yer alma amacıyla bu açıklamaları yaptıklarını düşünüyorum.
Atandığım ilk günden itibaren yasalarla belirlenmiş görevlerimi titizlikle yerine getirmekteyim."