'Dindar koca' isteyen kız çocuğu Fatma Şahin'e soruldu

'Dindar koca' isteyen kız çocuğu Fatma Şahin'e soruldu
'Dindar koca' isteyen kız çocuğu Fatma Şahin'e soruldu
CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'nin yazılı olarak yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

ANKARA - AK Parti 'nin İstanbul Kazlıçeşme'de düzenlediği mitingde küçük bir kız çocuğunun 'Ayyaş, çapulcu koca değil; Allah'tan korkan dindar koca istiyoruz' pankartı taşıdığını hatırlatan Nazlıaka, durumu dikkat çekici ve kaygı verici bulduğunu belirtti.
Konuyla ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın herhangi bir girişimi olup olmadığını soran CHP 'li Nazlıaka, pankartı hazırlayanların kimliğine ilişkin de sorular yöneltti.
CHP'li Nazlıaka'nın soruları şöyle: "7-8 yaşlarındaki bir kız çocuğunun elindeki pankartta 'koca' tanımı yapmasına ilişkin Bakanlığınızın herhangi bir girişimi oldu mu? Bu pankartı hazırlayanların kimliği tespit edilip adli işlemler başlatıldı mı? Ülkemizde çocuk gelinler sorunu kaygı verici boyuttayken çocukların siyasete "kadınlıkları' üzerinden alet edilmesi hakkında bir açıklamanız olacak mı?" (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1138557113855710

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Zeynep Serra`ya - urolog

  Insallah öyle bir koca bulursun diyecegim ama yüregim elvermiyor.

  zavalli kiz - siradanbirisi

  Tasidigi pankarttin iceriginden belki haberi yok. O bagnaz yaziyi kavrayacak yasda bile degil. O kiza bu pankarti veren bagnaz anne ve babanin kafa yapisi ortacagi animsatiyor. Cocuklari ve özelikle kizlari mal gibi görenlerin yapisi bu.

  HAYLİ ÜZÜCÜ BİR DURUM - pispor

  çocuk taş atar yalan söyler gerektiğinde büyükleri ile maça gider gerektiğinde bir miting te sılogan atar ama bir kız çocuğunun dindar koca istiyoruz bankartı taşıması cidden üzücü bu bankartı veren ahlaktan yaşamdan insanlıktan nasibini alamıyan geri kafalı dar düşünceli biri olsa gerek kınıyorum

  not etmezseniz hatırımız kalır... not etmezseniz hatırımız kalır... - cretan4

  neyi not ettiniz kimi tehdit ediyorsunuz anlamadım... yaklaşık 3 haftadır 3 maymunu oynayan medya, televizyonda akp taraftarlarının haricinde herhangi bir açıklama ve haber dahi yokken, ana akım medya gezi protestolarını yayınlamadığı için protesto edilirken siz neyin kafasını yaşıyorsunuz... medya iktidara yalakalık için neler yaptı... ama size yetmez... başbakana biat etmeleri lazım sizin gibi... ona da az kaldı... bugün akp kayseri il başkanı meydandaki kalabalığa "memleketin gerçek sahibi yol arkadaşlarım" dedi... memleketi satıp bir de asıl sahibi nasıl olunuyor anlamak mümkün değil....

  Al Birini Vur Öbürüne. - Clear

  O kadar söyleniyor "Şu işlerinize çocukları karıştırmayın" diye ama dinleyen kim? Bir tarafta taş attırılan çocuklar,diğer tarafta gezi Parkı'nda onca çocuk,öbür taraftan da bu...Al birini,vur öbürüne...İyi de,mecliste soru sormadan önce,aynaya bakıp kendi tarafına da bir göz atmak gerekmiyor mu?

  Bu ne saçmalıktır böyle... - citizen

  Hadi bakalım Zeynep.., anneni de al yanına koş Kayseri'ye... Başbakanınız oraya kurmuş kürsüsünü bugün. Belki duyar sesini...

  Allahtan korkun - vancetti

  Allahtan korkun,küçücük bir kız çocuğunun eline böyle böyle bir afiş verirken allahtan kokmadınızmı?.