'Dini siyasete alet ederek kimse bir yerlere gelemez'

'Dini siyasete alet ederek kimse bir yerlere gelemez'
'Dini siyasete alet ederek kimse bir yerlere gelemez'
Türbanlı Gezi Parkı eylemcisi dinin siyasete alet edilmemesi gerektiğinin altını çiziyor

İSTANBUL - Gezi Parkı olaylarının 13'üncü gününde Taksim Dayanışma Platformu tarafından Taksim Meydanı'nda mitin gerçekleştirildi. Geniş katılımlı mitingte uzun süre "Her yer Taksim her yer direniş" "Direne direne kazanacağız" sloganları atılırken, mitinge ellerinde Türk bayrakları ve pankartlarla katılan türbanlılar da dikkat çekti

Kader Karakuş, dinin siyasete alet edilmemesi gerektiğini belirterek, "Kesinlikle ayrımcılık yapmıyoruz. Taksim bizim herşeyimiz. Biz türbanlı, açık konularına takılmıyoruz. Dini siyasete alet ederek kimse bir yerlere gelemez ve bunu kabul etmiyoruz. Herkesin inançlarına saygı duymak zorundayız." diye konuştu.

Yediden yetmişe her yaştan kadın erkeğin katıldığı mitingte çocuk sayısının fazla olması da kameralara yansıdı. Miting saat 19.00'da sona erdi.(DHA/Enver Alas)


  http://www.radikal.com.tr/113695911369592

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  DİNİ SİYASETE ALET ETMEK GÜNAHLARIN EN BÜYÜĞÜDÜR. - m.rozbilen

  Günümüz dünyasında toplumu ve bireyi din kuralları ile hizaya getirmek,dizayn etmek hem mümkün değil,hem de dinen caiz de değil.Hele dini siyasete alet etmek dinimizce büyük günah sayılmıştır.Kuranı kerimde açıkça şöyLe buyuruyor.Nalet sadece şeytana mahsustur,başka varlığa nalet getirmek caiz değildir.Nalet etmeye getirilen tek istisna din'i çıkarı için kullananadır.Hanım kardeşlerimizi yürekten kutluyor ve destekliyorum.Aydın insan olmanın gereğini yapıyorlar.

  Asıl olan... - mustafakemalmalazgirt

  "İnsan" olabilmek ve insanlığın hayrına olacak, ki başta ilim olmak üzere, iyi işler yapabilmektir.Ortak insan aklının ve alemlere rahmet olsun diye gönderilmiş Kur'an'ın en başta gelen beklentilerinden birisi de budur zaten.