Dini Soruları Cevaplandırma Platformu kapatıldı

Dini Soruları Cevaplandırma Platformu kapatıldı
Dini Soruları Cevaplandırma Platformu kapatıldı
Diyanet'in vatandaşların gündelik yaşama ilişkin sorulara "fetva" başlığı altında yanıt verdiği internet sitesinde yaşanan büyük skandalın ardından açıklama yapan Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş Dini Soruları Cevaplandırma Platformu'nu kapattıklarını söyledi.

RADİKAL - Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş, bugün bazı internet sitelerinde çıkan haberlere ilişkin, "Din İşleri Yüksek Kurulumuzun böyle bir fetvası kesinlikle olmamıştır, olmaz, olamaz" dedi. Keleş, Dini Soruları Cevaplandırma Platformu'nu da kapatmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Keleş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gün boyu yürütülen kötü kampanyadan dolayı derin bir üzüntü içerisinde olduğunu ifade etti.
"Din İşleri Yüksek Kurulumuzun böyle bir fetvası kesinlikle olmamıştır, olmaz, olamaz" ifadesini kullanan Keleş, "Bugün yaşanan üzücü olayla ilgili olarak Diyanet İşleri Başkanımızın talimatıyla kapsamlı bir soruşturma başlatılmıştır" diye konuştu.

Diyanet'ten 'skandal' fetvaya 'skandal' açıklama: Elektronik ortam, hile desise...

Keleş, şöyle devam etti:
"Alınan güvenlik hizmeti raporuna göre Din işleri Yüksek Kurulumuzun sitesi son günlerde pek çok saldırıya maruz kalmıştır. Başkanlığımızın temel ilke ve prensipleriyle tamamen tezat teşkil eden, Başkanlığımıza ve yüce dinimiz İslam'a yönelik olumsuz algı oluşturmak amacıyla planlanan bu edep ve ahlak dışı sabotajın sorumluları en kısa zamanda tespit edilerek, adalete teslim edilecektir."

Dini Soruları Cevaplandırma Platformu'nu da kapatmak zorunda kaldıklarını bildiren Keleş, "Milletimizin her ferdinden şunu istirham ediyorum; Diyanet İşleri Başkanlığı ülkemiz, gönül coğrafyamız ve bütün insanlık için son derece önemli bir müessesedir. Bu önemli müessesenin bu tür yalan, yanlış haberlerle yıpratılmaması son derece önem arz etmektedir" değerlendirmesini yaptı.

Diyanet, 'öz kıza şehvet' fetvasını yayından kaldırdı