Dini Soruları Cevaplandırma Platformu kapatıldı

Dini Soruları Cevaplandırma Platformu kapatıldı
Dini Soruları Cevaplandırma Platformu kapatıldı
Diyanet'in vatandaşların gündelik yaşama ilişkin sorulara "fetva" başlığı altında yanıt verdiği internet sitesinde yaşanan büyük skandalın ardından açıklama yapan Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş Dini Soruları Cevaplandırma Platformu'nu kapattıklarını söyledi.

RADİKAL - Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş, bugün bazı internet sitelerinde çıkan haberlere ilişkin, "Din İşleri Yüksek Kurulumuzun böyle bir fetvası kesinlikle olmamıştır, olmaz, olamaz" dedi. Keleş, Dini Soruları Cevaplandırma Platformu'nu da kapatmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Keleş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gün boyu yürütülen kötü kampanyadan dolayı derin bir üzüntü içerisinde olduğunu ifade etti.
"Din İşleri Yüksek Kurulumuzun böyle bir fetvası kesinlikle olmamıştır, olmaz, olamaz" ifadesini kullanan Keleş, "Bugün yaşanan üzücü olayla ilgili olarak Diyanet İşleri Başkanımızın talimatıyla kapsamlı bir soruşturma başlatılmıştır" diye konuştu.

Diyanet'ten 'skandal' fetvaya 'skandal' açıklama: Elektronik ortam, hile desise...

Keleş, şöyle devam etti:
"Alınan güvenlik hizmeti raporuna göre Din işleri Yüksek Kurulumuzun sitesi son günlerde pek çok saldırıya maruz kalmıştır. Başkanlığımızın temel ilke ve prensipleriyle tamamen tezat teşkil eden, Başkanlığımıza ve yüce dinimiz İslam'a yönelik olumsuz algı oluşturmak amacıyla planlanan bu edep ve ahlak dışı sabotajın sorumluları en kısa zamanda tespit edilerek, adalete teslim edilecektir."

Dini Soruları Cevaplandırma Platformu'nu da kapatmak zorunda kaldıklarını bildiren Keleş, "Milletimizin her ferdinden şunu istirham ediyorum; Diyanet İşleri Başkanlığı ülkemiz, gönül coğrafyamız ve bütün insanlık için son derece önemli bir müessesedir. Bu önemli müessesenin bu tür yalan, yanlış haberlerle yıpratılmaması son derece önem arz etmektedir" değerlendirmesini yaptı.

Diyanet, 'öz kıza şehvet' fetvasını yayından kaldırdı


  http://www.radikal.com.tr/149754414975443

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  demek dini zehirleme platformu kapatıldı? oh bee ) - user1008141

  Hz.İmam Gazali haklıdır...günün 24 saati din için yaşayamaz insan, ama günümüzde hep her saniye bize güya din alimleri tarafından baskı vardır. Bize hep derler "sevap işle sevap işle ibadet et, boş durma". iyide tanrı bana bir ben'lik vermiş, hür irade vermiş bunu hep iptal ederler güya din alimleri. sankı tanrı beni kendine 24 saat köle yaratmış. derken aptal saptal sorular ve cevaplar. resmen zerhilendik. ben çocukken islam dini bu kadar aşırı ve ısrarlı değildi. şimdi bir bilgisayar oyununda nasıl hep "puan topla" yarışması varsa onun gibi edildi...sakın boş durma, hep allaha ibadet, hep sevap topla...oh ne iyi kapatıldı.

  Ruh Hastaları - Uchiha İtachi

  İktidar gibi topu birilerine atın...Çocuk pornosu biriktiren ilahiyatçı, rize'de 2 erkek çocuğa (kim bilir kaç çocuğun ve ailesinin hayatı mahvedilmiştir?) cinsel istismarda bulunan çocuk esirgeme kurumu müdürü, Sinop?un Gerze ilçesinde 4 erkek çocuğa cinsel taciz ve tecavüzden 24 yıl hapis cezası alan dernek başkanı, diyanetin alevilerle ilgili kırmızı çizgi açıklamaları, nişanlıyken elel ele tutuşma fetvası, yılbaşı fetvası ve bugün yaptığınız baba kız şehvet fetvası... Şehit askerin baraka evi ve çamurlu yolu, cumhurbaşkanının sarayı ve kaymak gibi asfaltı...rüşvete, kaytarmaya ve fuhuşa tamamen bulaşmış devlet kurumları...hasta kocaları veya aileleri tarafından sokak ortalarında öldürülen kadınlar... doğu ve güneydoğuda yapılan zülümler, öldürülen çocuklar, aşağılıkça yapılan infazlar, sokak ortasından alınamayan cenazeler... yok olmuş adalet...Ve bir sürü şey... yaptığınız tek şey suçu başkalarının üzerine atmak, koltuklarınızda keyif sürmek... Sizler günah saydığınız şeylerden kaçıyor gibi yapıp onları iliklerinize kadar yaşayan hasta insanlarsınız... sizin yüzünüzden insanlığımdan utanıyorum, kendime tükürmek istiyorum...

  kapatın kapatın.. - zebda

  kadınların kafalarını kapata kapata , erkekleri yurtlara kapata kapata din eksenli hurafelerle dolu kafalarınız akıla bilime sevgiye saygıya dürüstlüğü kapata kapata bu hale geldniz..aşırı dinadarlarda normal olmayan şeyler var..her alanda görüyoruz son 13 yılda..