Dink’in avukatı: Hedef gösterildiğini söylüyordu

Avukat Fethiye Çetin, Dink’in koruma talebi olmadığını söyledi.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in avukatı Fethiye Çetin, ‘Dink’in, hakkında açılan dava nedeniyle Türk düşmanı olarak lanse edildiğini’ söyledi.
Çetin, "Dink’e gelen bir mektup nedeniyle Şişli Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulunduğunu" söyledi. Bunun yakın zamanda meydana gelen bir olay olmadığını belirten Çetin, Dink’in konuyla ilgili savcılığa ‘şikayetçi’ sıfatıyla ifade verdiğini, soruşturmadan henüz bir sonuç çıkmadığını anlattı. Çetin, şunları söyledi: "Dava nedeniyle Hrant Dink zaten bir Türk düşmanı olarak lanse edildi topluma. Hedef olma durumu çıktı. Gerçekten çok tedirgin edici bir durumdu. Daha geçen hafta Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvuruyu yaparken Hrant Dink ile bu konuyu çok ayrıntılı konuştuk. Hrant, hatta bu son yazılarını bunun üzerine yazdı. O yazılar da çok önemli. Bütün bunların üzerine böyle bir saldırı gelmesi çok manidar."
Dink’in koruma için talebi olmadığını belirten Çetin, "Sanırım prensip olarak böyle bir şeyi istemiyordu. Ama şunu çok açık söyleyeyim, ‘Beni hedef olarak gösterdiler’ diyordu" şeklinde konuştu.