Diploma notu itirazı yapana ek süre

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), OKS tercih başvuruları ve değişiklik süresinin 28 Temmuz Cumartesi saat 17.00'de sona ereceğini, ancak diploma notuyla ilgili itirazda bulunanların 29 Temmuz Pazar saat 17.00'ye kadar tercih yapabileceklerini açıkladı.

ANKARA - Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), OKS tercih başvuruları ve değişiklik süresinin 28 Temmuz Cumartesi saat 17.00'de sona ereceğini, ancak diploma notuyla ilgili itirazda bulunanların 29 Temmuz Pazar saat 17.00'ye kadar tercih yapabileceklerini açıkladı.
İlköğretim diploma notları, bazı okullarda e-okul sistemine hatalı girilince, çok sayıda adayın ilköğretim başarı puanı yanlış hesaplanmış, Radikal'in gündeme getirdiği konu üzerine MEB'e çok sayıda kişi itirazda bulunmuştu. MEB, 2006 yılına ait değerleri kullanarak puan tahmini yapan bazı dershane ve internet siteleri nedeniyle de çok sayıda itiraz aldıklarını, ancak şimdiye kadar bu itirazları haklı bulunan olmadığını söyledi.
Açıklamada şöyle denildi: "Tercih başvuru ve değişiklik süresi 28 Temmuz saat 17.00'de sona erecektir. Özellikle, itiraz başvurusunun cevabı kendisine ulaşmamış olan adayların tercihlerini bu tarihe kadar mutlaka yapmaları gerek. Aksi takdirde mevcut zaman dilimi ve işlemler sebebiyle, yeni bir tercih başvurusu için ilave süre ve yeni bir hak verilemeyecek. Ancak diploma notlarıyla ilgili itiraz, aynı tarihte sona ereceğinden, diploma notlarına bağlı olarak puanı yeniden hesaplanan adayların tercih işlemleri 29 Temmuz Pazar günü saat 17.00'ye kadar yapılabilecek."