Direksiyon kilitlendi, durağa girdi

Zincirlikuyu'da kontrolden çıkan servis minibüsünün Sarıyer yönündeki otobüs durağına çarpması sonucu biri ağır 8 kişi yaralandı.

İSTANBUL - Zincirlikuyu'da kontrolden çıkan servis minibüsünün Sarıyer yönündeki otobüs durağına çarpması sonucu biri ağır 8 kişi yaralandı. Levent, Zincirlikuyu bağlantı yolunda saat 07.30 sıralarında meydana gelen kazada, 34 EL 3998 plakalı özel bir bankanın çalışanlarını taşıyan servis minibüsü, sürücüsü 52 yaşındaki Mustafa Ali Rıza Aksakal, direksiyon hakimiyetini kaybetmesi ile virajı alamayarak otobüs durağına çarptı. Durağı deviren minibüs, otobüs bekleyen 3 kişiyi yaraladı. Durakta bekleyenlerden ağır yaralanan 29 yaşındaki Erhan Kerman, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakıma alındı. Durakta bekleyenlerden 40 yaşındaki Dilek Aktaş, 28 yaşındaki Abdulalim Sızmaz ile servis inibüsünde bulunan 28 yaşındaki Sevilay Özkan, 35 yaşındaki Nilay Bozkurt, 31 yaşındaki Bahar Mülayim, 27 yaşındaki Gökçe Almaş ve 28 yaşındaki Murat Demir çevredeki hastanelere kaldırıldı. Minibüs şoförü Mustafa Ali Rıza Aksakal ise kazayı yara almadan atlattı.

DİREKSİYON KİLİTLENDİ

Servis minibüsü şoförü olay yerinde polise verdiği bilgide "Direksiyon kilitlenince buraya çıktım. Nasıl çıktığımı ben de anlamadım. Bir anda durak üstüme çöktü. Aklım fikrim yaralanan arkadaşta, ona bir şey olmasın. O kadar senelik şoförüm ilk defa başıma böyle bir şey geldi" diye konuştu. Kazanın olduğu otobüs durağını emniyet şeridiyle kapatan polis ekipleri olay yerinde inceleme yaptı. Kazayı haber alarak olay yerine gelen kazazede yakınları ise gözyaşı döktü. Kazayı gören durakta simit satan Fırat Çalış vatandaşların
durakta beklediği sırada minibüsün hızla arkadan durağa çarptığını anlatarak, çarpmayla durakta bekleyenlerin yere savrulduğunu söyledi. Olay sırasında yol temizliği yapan belediye temizlik işçisi ise bomba patlamış gibi bir ses duyduğunu belirterek "Herkes olay yerine doğru koştu. Ben de gidip baktım. İnsanlar kanlar içinde yerdeydi. Sabah işe gitmek için bekleyenlere çarpmıştı" dedi. (DHA)