'#diren' tişörtlü hukuk hocasına meslektaş desteği

'#diren' tişörtlü hukuk hocasına meslektaş desteği
'#diren' tişörtlü hukuk hocasına meslektaş desteği
Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyeleri, 26 Haziran'daki mezuniyet töreninde yaptığı konuşma nedeniyle hakkında soruşturma açılan Yrd. Doç. Dr. Timuçin Köprülü'ye destek mesajı yayınladı.

Radikal.com.tr - Uludağ Üniversitesi'nin 26 Haziran’daki mezuniyet töreninde '#diren' yazılı tişört giyerek yaptığı konuşma nedeniyle hakkında üniversite yönetimi hakkında soruşturma açılan Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Timuçin Köprülü’ye meslektaşlarından destek geldi.

Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyeleri, yayınladıkları bir açıklamayla, soruşturmaya konu olan konuşmanın, “Bütünüyle ifade hürriyeti sınırları içerisinde” olduğunu ve “herhangi bir kişi ya da kuruma yönelik, eleştiri özgürlüğünü aşan bir ifade ya da hakaret içermediği”ni belirttiler.

Yedi öğretim görevlisinin imzaladığı açıklama metni şöyle: BASINA VE KAMUOYUNA DUYURU

Bilindiği üzere 26 Haziran 2013 tarihinde düzenlenen Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezuniyet Töreni’nde yapmış olduğu konuşma nedeniyle meslektaşımız Yard. Doç. Dr. Timuçin Köprülü hakkında rektörlükçe soruşturma açılmıştır.

İçeriği basına yansıyan ve bizlerin, diğer protokolün, öğrencilerin ve ailelerin de şahit olduğu üzere konuşma; bütünüyle ifade hürriyeti sınırları içerisinde olup, herhangi bir kişi ya da kuruma yönelik, eleştiri özgürlüğünü aşan bir ifade ya da hakaret içermemektedir.

Hukuki bir temeli bulunmayan bu soruşturma sürecinde meslektaşımızın yanında olduğumuzu kamuoyuna saygılarımızla duyururuz. 26.07.2013

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYELERİ:

Prof. Dr. Mehmet GENÇ
Prof. Dr. Kemal GÖZLER
Yard. Doç Dr. Serkan GÖLBAŞI
Yard. Doç Dr. Öznur SEVDİREN
Yard. Doç Dr. F.Didem SEVGİLİ GENÇAY
Yard. Doç Dr. K. Ahmet SEVİMLİ
Yard. Doç Dr. Emre ZEYBEKOĞLU