Diri diri gömülecekti

Kars'ta, öldü sanılan 70 yaşındaki Hüseyin Çivrik, yıkanırken öksürünce derhal hastaneye kaldırıldı. Ne var ki Çivrik üç saat sonra gerçekten öldü...

KARS - Susuz ilçesine bağlı Harmanlı Köyü'nde öldü sanılarak mezarı kazılan 70 yaşındaki Hüseyin Çivrik, imam tarafından yıkanırken öksürünce diri diri toprağa gömülmekten kurtuldu. Yalnız yaşayan Hüseyin Çivrik'e sabah kahvaltısı götüren komşusu Mehmet Çilkasıt, yaşlı adamın hiç kıpırdamadan yattığını görünce köylüleri çağırdı. Nefes almayınca öldüğüne kanaat getirilen Çivrik'in mezarı kazıldı.
Yıkanmak üzere teneşire konulan Çivrik, öksürünce herkesi korkuttu. Şaşkınlık ve korkularını kısa sürede atlatan köylüler, sağlık ekibi çağırdı. Yaşadığı belirlenen Çivrik, devlet hastanesine kaldırıldı.
Akciğer, göğüs ve beyin tomografisi çekilen Çivrik, beyin damarı tıkalı olduğu için kurtarılamadı ve yaklaşık üç saat sonra gerçekten öldü. Devlet hastanesi doktorlarından Bedir Vargün, yaşlı adamın hastaneye getirildiği sırada şuurunun kapalı ve ağır koma halinde olduğunu söyledi. Muhtar Nurettin Günana da, ilk kez böyle bir olayla karşılaştıklarını belirterek, "Hiç hayat belirtisi yoktu. Nefes almıyordu. Öldü diye toprağa verecektik" dedi. Çivrik'in cenazesi önceki gün köyünde toprağa verildi.