Diş hekimlerinden 'estetik' bir kongre

Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği (EDAD), 24-26 Eylül 2004 tarihinde '8. Uluslararası Estetik Diş Hekimliği Kongresi'ni düzenliyor. Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek kongreye aralarında dünyaca ünlü bilim adamlarının da bulunduğu yaklaşık 2 bin kişi katılacak.

İSTANBUL - Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği (EDAD), 24-26 Eylül 2004 tarihinde '8. Uluslararası Estetik Diş Hekimliği Kongresi'ni düzenliyor. Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek kongreye aralarında dünyaca ünlü bilim adamlarının da bulunduğu yaklaşık 2 bin kişi katılacak.
EDAD'ın yedi yıldır düzenlediği uluslararası kongrenin katılımcı sayısı her geçen yıl artıyor. 1997'de 770 diş hekimi ve diş teknisyeninin katılımıyla başlayan kongre, 2003'te 2 bin diş hekimi, asistan ve teknisyen ile 54 diş hekimliği firmasının yer aldığı büyük bir organizasyona dönüştü.
Üç gün sürecek olan etkinlikte dünyaca ünlü yabancı bilim adamları ile Türkiye ve dünyanın pek çok bölgesinden dişhekimleri, 'estetik diş hekimliği' konusunda dünyadaki son gelişmeleri tartışacak. Ayrıca diş tabipliğindeki yeniliklerin sergilendiği sergi alanı oluşturulacak. Kongrenin bu yılki sponsorları NMC (News Media Company) ve İKON Turizm ve Ticaret A.Ş oldu.
EDAD Başkanı diş hekimi Galip Gürel, "Her yıl kongrelerimizde dünyada yapılan yeni çalışmaları tartışıyoruz. Katılımcılar, estetik diş hekimliği alanında son gelişmeleri izleme fırsatı bulacak. Türk diş hekimliğinin ufkunu açacak çalışmalar yapıyoruz. Hem bilimsel, hem de sosyal anlamda
oluşturduğumuz projelerle 2004 çok daha farklı geçecek" dedi.
EDAD 1996 yılında, üniversite öğretim görevlileri ve serbest diş hekimlerinin birlikteliği ile kuruldu. Dernek, estetik diş hekimliğindeki yenilikleri tüm diş hekimleri ve diş teknisyenlerinin uygulama alanına sokmaya çalışıyor. Bunun için kongreler, seminerler ve kurslar düzenliyor.
Üye sayısı 400'e ulaşan dernek, her yıl düzenlediği etkinliklerle Türkiye'nin en saygın bilimsel dernekleri arasında yer alıyor. Anadolu'nun birçok ilinde düzenlediği 79 bilimsel organizasyon ile EDAD, Türk Diş Hekimleri Birliği, Sürekli Diş Hekimliği Eğitimi Yüksek Kurulu'nun açıkladığı verilerde, en çok etkinlik düzenleyen bilimsel dernek olarak açıklandı.