Diş laboratuvarına fuhuş baskını

Diş laboratuvarına fuhuş baskını
Diş laboratuvarına fuhuş baskını
Maltepe'de bir diş protez laboratuvarında fuhuş yapan yabancı uyruklu bir kadın ile fuhuşa mekan temin eden diş teknisyeni gözaltına alındı.

İSTANBUL - Maltepe Küçükyalı'da diş protez laboratuvarında fuhuş yapıldığı ihbarını alan Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Amirliği ekipleri harekete geçti.

Bir polis memuru dün akşam saatlerinde müşteri kılığında laboratuvara gitti. İçeri giren polis, diş teknisyeni ve kadınla yaptığı pazarlık sonucu 200 TL'ye anlaştı. Polis seri numaraları alınmış 200 lirayı adama verdikten sonra, operasyonun başlaması için dışarıda bekleyen meslektaşlarını arayıp, "Dişleri parlattık" dedi.

Bunun üzerine Asayiş Büro Amirliği ekipleri, laboratuvara baskın düzenledi. Operasyon sonucu kaçak yollarla Türkiye 'ye girdiği anlaşılan Türkmenistan uyruklu 27 yaşındaki R. K. ile diş teknisyeni M.S.Ç. (55) gözaltına alındı.

Fuhuş yaptığı öne sürülen R.K.'nin sorgusunun ardından sınır dışı edileceği, fuhuşa yer temin eden ve elde edilen paradan komisyon alan M.S.Ç'nin ise adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

DHA - İhsan YALÇIN-Soner HASIRCIOĞLU