Dışişleri Bakanı Davutoğlu: Benzer saldırılar olabilir

Dışişleri Bakanı Davutoğlu: Benzer saldırılar olabilir
Dışişleri Bakanı Davutoğlu: Benzer saldırılar olabilir
Reyhanlı'daki patlamaları Almanya'da değerlendiren Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu benzer saldırıların yaşanabileceğini söyledi.

Radikal.com.tr - Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Reyhanlı'daki patlamanın zamanlamasının önemli olduğunu, başta Hatay olmak üzere benzer saldırıların yaşanabileceğini söyledi. Davutoğlu şunları söyledi, "Son derece acı bir haber aldık. Suriye 'deki geçiş sürecinde böyle çok sayıda provakasyon olabilir. Önemli olan Türkiye Cumhuriyeti'nin soğukkanlılığını korumasıdır. Türkiye bu konuda çok sınavdan geçmiş ve bu sınavları başarıyla geçmiştir. Başta Hatay olmak üzere bu tür saldırılara hazır olmalıyız. Suriye başta olmak üzere çeşitli gerekçelerle bu tip olaylar yaşanabilir. Önemli olan Türkiye'nin iç barışının korunmasıdır. Gerekli tedbirler alınacaktır.

Bakan Davutoğlu, patlamanın ardından yaşanabilecek provakasyonlarla ilgili de her türlü tedbirin alındığını söyledi.


  http://www.radikal.com.tr/1133055113305518

  YORUMLAR
  (18 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Siz! - isyanhaktır susmahaykır

  Bu yaşananların tüm sorumlusu sizsiniz! Bir de utanmadan konuşuyorsunuz! Sizi kınıyorum. Yıllardır yaptığınız ve yürüttüğünüz nefret politikalarıyla durumu bu hale siz getirdiniz. Şimdi mutlumusunuz?

  dışişleri bakanı Davutoğlu :hk - fgemak

  suriyeden türkiyeye yönelik böyle provokatif saldırılar olabilir soğukkanlılığımızı koruyalım diyor,bu kadar ölüm olayından sonra bir dış işleri bakanı bu lafları söyleyemez,daha nereye kadar bu insanlar soğukkanlılıklarını koruyacaklar ölen insanların hiç bir suçu olmadan başbakanın ve dış işleri bakanının padişahlık paranoyalarına dayanan dış politika hatalarına karşılık ölümü haketmediklerini düşünüyoruz.kendi insanını böyle dış saldırılara karşı koruyamayan hükümet,hükümet olamaz.

  Boyle saldirilar - ahom

  Olamaz! Bu nasil bir aciklama??? Goreviniz bizi korumak degil mi? O zaman koruyun bizi. Vatandasiniz, sunni Islam adina baslattiginiz bu savastan daha onemli degil mi? Buna gelene kadar, hangi kampta saglik taramasi yapildi? Suriye'den gelebilecek hastaliklara karsi gelen insanlar tarandi mi? Gelen El Kaide uyelerinin Turkiye'de eylem yapmayacaginin garatisini verebilirmisiniz? Lutfen, bizi korumak en oncelikli goreviniz, bunu talep etmek bizim en tabi hakkimiz!

  Korku veriyorsunuz... - Turk

  Hatayli, Reyhanlili, Samandagli... vatandaslara guvenden cok korku verdiginizi goremiyor musunuz? Basbakanin, hukumet yetkililerinin gunluk konusmalarindan, "Alevi" halkimizi 2nci, 3ncu sinif vatandas olarak gorduklerini anlamayan kalmadi... Ustu kapali "Baska patlamalar olabilir." demeniz, kimler icin ne anlamlara geliyor? *** "Komsularimizla sifir problem" dediginizde size cok inanmistim. Cok siki bir taraftarinizdim. Sizin icin kavga bile edebilirdim. Cok yanilmisim. Yaziklar olsun bana!

  Artık Yeter - user1068766

  Eğer ilahi adalet diye bir kavram varsa iktidardaki herkesin sonu kötü olmalı. Kimse için kötü bir şey temenni etmem ama artık yeter dedirttiler. Masum vatandaşların hakkı bu insanlardan tez zamanda çıksın

  ne mutlu TÜRK'üm diyene - kizil1984

  işte bu olanlar sizin ne kadar başarılı bir bakan olduğunuzun ıspatıdır, sayenizde bir tane dost komşumuz kalmadı

  akşama köfte - noname99

  Davutoğlu akşama demokrasi nedir bilmeyen arap ülkeleriyle buluşup köfte yiyip suriyeyi konuşcak. Ertesi günde başbakanıyla birlikye ABD'ye gidip rapor verecek. Ayıptır ya. Ayıp. Sonra kalkıp benim izlediğim çapsız akılsız politilar yüzünden daha çok saldırı olacak ne nice 40 kişiler ölecek diyorsun. Arkadaş sen iyi misin? Ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu? Sen Türkiye Cumhuriyetin bakanısın. Senin ilk vazifen bu halkı korumak. Suriye için veya ABD çıkarları için kendi vatandaşlarımızı kurban etmek değil. Daha çok saldırı olacak diyor. Allahım sen sabır ver. Yüzsüz.