DİSK Başkanı: Alacak verecek meselem yok

İSTANBUL - Makamında silahlı saldırıya uğrayan DİSK Genel Başkan Süleyman Çelebi, saldırgan Rıza Tunçbilek ya da ağabeyi Cahit Tunçbilek’le borç ilişkisinin olmadığını açıkladı. Florance Nightingale Hastanesi’nde tedavi gören Çelebi yaptığı açıklamada, “Saldırganla hiçbir ticari ilişkim yoktur, hiçbir zaman olmamıştır” dedi.
Saldırganı cezaevinden değil 1980’li yıllarda oturduğu mahalleden tanıdığını anlatan Çelebi, kardeşi Cahit Tunçbilek ile ihracat yapmak amacıyla bir ara ortak şirket kurduklarını ancak başarılı olamadıklarını ve aralarında hiçbir borç olmadığını kaydetti. Çelebi şunları ifade etti:
“‘Bana 2,5 trilyon borcun var, öde’ dedi. ‘Ne zaman aldım bu borcu?’ diye sordum. ‘1995’te 225 bin mark borç verdim, 50 binini ödedin, 175 bin mark borcun kaldı. Şimdi 2.5 trilyon oldu’ gibi  uydurma taleplerde bulundu. Ruh halinin normal olmadığını anladım. Çünkü, ‘Biz seninle Beylikdüzü’nde, Bakırköy’de parklarda buluştuk’ gibi hayal mahsulü sözler de söyledi. Daha sonra ayağa kalkarak ceketini çıkardı ve silahını eline alarak üzerime ateş etti. ‘Seni öldüreceğim’ diye bağırarak ikinci şarjörü takmak üzereyken, koruma polisim tarafından engellendi.” (Radikal)