DİSK: Savaş isteyenler bilsin ki son kişi kalana kadar mücadeleyi sürdüreceğiz

DİSK: Savaş isteyenler bilsin ki son kişi kalana kadar mücadeleyi sürdüreceğiz
DİSK: Savaş isteyenler bilsin ki son kişi kalana kadar mücadeleyi sürdüreceğiz
Ankara'daki katliamla ilgili açıklama yapan DİSK, "Savaş isteyenler, katliam ve cinayetleri yaygınlaştıranlar, şunu çok iyi bilsinler ki son kişi kalana kadar barış ve demokrasi mücadelesini sürdüreceğiz" dedi.

RADİKAL - Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Ankara 'daki tren garı kavşağında 'Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi ' mitingi öncesi meydana gelen ve 30 kişinin öldüğü patlama hakkında açıklama yaptı. Mitingin organizasyonunda bulunan DİSK, olayın arkasında olanların mutlaka bedelini ödeyeceğini belirterek "son kişi kalana kadar barış ve demokrasi mücadelesini sürdüreceklerini" kaydetti.

DİSK Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklama, şöyle: "Barış bir kere daha katledildi. Saray'ınıza da saltanatınıza da savaşınıza da bin kere lanet olsun. Saltanatlarını sürdürmek isteyenler, Diyarbakır ve Suruç'un ardından bir kez daha katliam yaparak savaşa inat barış isteyenlerin Ankara'da katıldığı 'Emek, Barış ve Demokrasi' mitingini kana buladılar. Katledilen ve yaralanan arkadaşlarımızın sayısı hakkında şu anda kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Savaş isteyenler, katliam ve cinayetleri yaygınlaştıranlar, şunu çok iyi bilsinler ki son kişi kalana kadar barış ve demokrasi mücadelesini sürdüreceğiz. Ve bu onların son çırpınışları olacaktır. Bu ülkede barış istemenin bedelini canlarımızla ödedik, bu vahşi katliamı yapanlar ve yaptıranlar da mutlaka cinayetlerinin bedelini ödeyeceklerdir. Her ne yaparlarsa yapsınlar saltanatları yıkılacaktır." (ANKARA/DHA)