DİSK 'terör' dedi, Taksim'den vazgeçti!

DİSK 'terör' dedi, Taksim'den vazgeçti!
DİSK 'terör' dedi, Taksim'den vazgeçti!

DİSK Başkanı Beko da gazdan etkilendi.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Taksim'e yürümekten şimdilik vazgeçtiklerini ve olaysız dağılacaklarını duyurdu

Şişli'de çıkan olayların ardından DİSK Genel Başkanı Kani Beko sendika genel merkezi önünde bir açıklama yaptı. Kendilerine karşı müdahalenin bir terör olduğunu söyleyen Beko, Taksim'e yürümekten şimdilik vazgeçtiklerini ve olaysız dağılacaklarını duyurdu. Başbakan, İçişleri Bakanı ve İstanbul Valisini şiddetle kınadığını söyleyen Beko, polis müdürleriyle konuşup, işçilerin bölgeden sağlıklı bir şekilde ayrılmasını istedi.


  http://www.radikal.com.tr/1131775113177512

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sonsuza kadar - gazetey

  iktidar o kadar korkakki en ufak bir gösteride bile tirtir titriyor ve tüm güçlerini seferber ediyor. bu ülke diktatör heveslisi cahile yar edilmeyecek bunu iyi bilsin. taksimde onlarca işçi o diktatör heveslisi zavallının beyleri tarafından katledildi. taksim bu ülke var olduğu sürece işcinin 1 mayıs kutlama alanı olacak bunu kimse değiştiremez.

  1 mayıs başka alanlarda kutlanmazmiydi? - abidinroj

  Taksim deki fiziki yapı,tehlike arz ettiğ için,devlet buna izin vermedi.fakat sızler ve CHP lideri KILIÇDAROĞLU (işçiler istedikleri yerede kutlasınlar.)diye diretti.taksimde kutlamalar yapılsaydı,provaktif bir eylem olsaydı,30 metrelik çukurlara,demir yığınlarının içine insanlar düşseydi,Allah etmesin insanlar ölseydi.bu sefer KILIÇDAROĞLU yine hükümete yüklenmezmiydi.ya sız!.. veryansın edip bu sefer 'katil hükümet!..'diye bağırmayacakmıydınız?önce mılletı galyana getir.sonra devletten sağduyu beklersınız..önce sızler neden sağduyu gösterip başka bir alanda kutlamadınız?mademki işçi bayramını kutlamktır sızın amacınız.pekala başka alanlarda da kutlanılabilirdi.Diyarbakır nevrozu şehrin dışında kutlamadımı?1 milyon insan toplandı kimsenin burnu kanadımı?pankartalarda TAKSİM TAHRİR MEYDANI OLACAKTIR.diyenlerın ne demek istedikleri,huzur ve barışı yakalamişken,bu ülkeyi nerelere götürmek istedikleri açık-seçik değilmi?

  'insaat var' - keryil

  arkadas salak yerine koymayin bizi. otuz yildir ilk kez gecen sene catisma olmadi taksim icin, o da izin verildigi icindi. simdi bunu "aslinda izin verilirdi de..." argumani olarak mi sunuyorsunuz? ondan onceki akp'li dokuz senede taksim'de neler oldu onu bir anlatin hele? bir akilli siz misiniz? her gun milyonlarca insan gecerken insaat yok, eylem olunca insaat var. 20.000 polise yer var, ama 2.000 gostericiye dahi yer yok. eylem yapilirsa istanbul felc olur, ama istanbul'daki butun ulasimi kaldirip "istanbul felc olmasin" diye onu bizzat felc etmek "tedbir"dir. ayrica "polisin emrine karsi gelmek"ten dem vuracak kadar guce tapan arkadaslar 1 mayis'tan bahsetmese daha dogru olur sanki. 1 mayis devlet tertipli bir panayir degildir. bruksel'de ben gitmedim 1 mayis'a, cunku burada 1 mayis bir panayir. o yuzden de herhangi bir pazar gununden bir farki yok. turkiye'de 1 mayis, normal anlamlarina ilaveten, 77'de vatandaslarini planlayarak olduren devlete karsi yapilan bir eylemdir. bunun icin devletin izin vermemesini 1 mayis icin belirleyici sananlar, onlarca insanin yaralanmasini, kapali alanlara gaz atilmasini (ki SAVAS SUCUdur), kafasina gaz isabet edenlerin yogun bakima alinmasini filan hep ikincil gorurler. onlar icin birincil olan devlet ve onun aygitlaridir. o yuzden hak-is ne kadar sendikaysa, bu arkadaslar da en fazla o kadar emek savunucusudur.

  1 MAYIS BÖYLE Mİ KUTLANMALIYDI - akçakaya

  İşçilerin ve emekçilerin bu güzelim gününü de zehir ettiniz ya helal olsun size. 1 mayısı daha büyük ve görkemli bir şekilde kutlamak varken, işçileri ve emekçileri taksime inadına yürütüp kafasını ve gözünü yardıranlar, bu 14 milyonluk metropol şehri yaşanmaz hale getirenler bu vebalin altından nasıl kalkacaklar acaba? Yani aklı başındaki herkes bu işin böyle olacağını biliyordu; Olayların çıkacağını,etrafın gaza boğulacağını, hayatın insanlara zindan edileceğini herkes biliyordu, çünkü böyle günlerde provokatörlere gün doğuyor kaldı ki,çıkacak olayların vereceği dumanlı havanın kurtlara yarayacağını da, ama ne hikmetse DİSK,KESK ve diğer sendika başkanları dolduruşa getirilerek saf saf bu olayların içine sürüklendiler.Şimdi kusura bakmayın İstanbul halkı da diğerleri de, sizi haklı bulmayacaklardır, çünkü Taksim'deki fiziki koşullar her yönüyle sizin aleyhinize kullanılacak ve siz haklılığınızı kanıtlıyamayacaksınız.

  1 mayıs - tribus

  Dünyanın her yerinde 1 mayıs o şehrin meydanında kutlanır. Gidip de varoş bi mekan verilmez. Taksim in de bundan dolayı böyle bir önemi var. hamdolsun yada şükrolsun demek yerine İsteruk demek çok daha insani. Taksimde kutlama yasak diye metrobüsleri iptal etmediler. Maksat herhangi bir yerde kutlama yapmak isteyenlerin önünü kesmek .Heralde dünyanın hiçbir yerinde örneği daha yaşanmamıştır. Bunu bile 1 mayısa katılanlara maleden çok zeki insanlar var .Emekçilerin sesini duyurabildiği tek gün olan 1 mayıs herkeze kutlu olsun

  Ne değişti - noname99

  Geçen senelerde olay olmuyordu diyenler. Ne değişti biliyor musunuz. Muammer Güler içişleri bakanı oldu. Valiliği döneminde her 1 Mayıs'a alabildiğine engel olmaya çalışan, polisin şiddetine göz yuman, hatta yol gösteren anti solcu Güler içişleri bakanı oldu. Bakın köprü kapamalar metro işletmemeler hep onun dönemimden kalan uygulamalar. Artı olarak 22 bin tane polis olay çıkartacak 100 tane adamı alamıyor mu önlem alamıyor mu buna? Onun yerine ambulanslara, hastane bahçelerine gaz bombası atmak, binlerce insanı hastanelik etmek daha mı kolay? Geçen sene olay çıkaranlara müdahale bile edilmedi sonra gidip toplandı tek tek. Yine yapılırdı. Eğer karar İstanbul Valisine bırakılsaydı kesin izin çıkardı. Emir Ankara'dan geldi. Sonra ben bu hükümetin yapacağı anayasaya getireceği barışa güvenicem. Hadi ordan.

  12 Eylülcüler bile - kaşınan adam

  12 eylül askeri yönetiminin bile akıl edemediği kadar sıkı önlem alarak İstanbul halkını sokağa çıkamaz hale getirdiler..