Divan Otel'den 'Gezi' açıklaması

Divan Otel'den 'Gezi' açıklaması
Divan Otel'den 'Gezi' açıklaması
Gezi olayları sırasında polisten kaçanların sığındığı Divan Oteli'nden bir açıklama yapılarak yaşananların saptırıldığı iddia edildi.

Gezi Parkı olayları sonrası yaşananlara ilişkin Divan Otel’den ilk kez açıklama yapıldı. Açıklamada "Divan İstanbul Oteli'mizin gösterdiği insani yaklaşımın maksadından çok uzak karalayıcı amaçlar ile bağdaştırıldığını üzülerek izlemekteyiz" denildi.

“Otelimiz haksız suçlamalar ve ithamlara maruz bırakılarak adeta bu sürecin temel muhataplarından biri ilan edilmiştir” denilen açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

Divan Oteli'nde facianın eşiğinden dönüldü


“Özellikle son günlerde, bu asılsız iddialar gerçek dışı görüntü ve fotoğraflar eşliğinde kamuoyu ile paylaşılmıştır. Divan İstanbul’un odaları denilerek televizyonlara dağıtılan “molotof kokteyli” görülen oda kayıtları Divan İstanbul’a ait olmayıp, tersinin kanıtlanması bu kadar kolay olan bilgilerin bile çarpıtıldığını görmek üzücü ve yıpratıcıdır.

Keza, otelimizin önündeki otoparkta Gezi Parkı olayları öncesindeki günlerde hazırlık yapıldığı, otoparkın önceden hastane haline getirildiği, iki bin sedyenin hazırlandığı, kumanya dağıtıldığı, para dağıtıldığı ve bunun gibi söylemlerin tümü gerçek dışıdır. Bahsi geçen ve otelimizin önündeki otopark İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSPARK tarafından işletilmekte olup, olayların öncesi günlerdeki kamera kayıtları da kolaylıkla sağlanabilir.

İstanbul’un ilk otellerinden biri olarak bundan 60 yıl önce inşa edilen Divan İstanbul, kurulduğu günden beri Türk misafirperverliğinin en iyi örneklerini yaşatmakta, Koç Topluluğu’nun bir parçası olarak tüm insani, etik ve vicdani değerlere bağlılıkla faaliyetlerini yürütmektedir.


  http://www.radikal.com.tr/1141251114125110

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ben olsam - fısıltı

  açıklama yapmazdım. adam görüntüleri neresiyle izliyorsa artık hala dilinde aynı hikaye. söylenilenleri dikkate alıp,cevap vermek için kıymetli zamanınızdan harcamaya bile değmezler. biz neyin ne olduğunu biliyoruz.bırakın geri kalanlar ayranlarını için koyun gibi dinlesinle hikayeyi.

  Gercek - tunc2013

  Yorumlari okuyorum da karsilikli suclamalar devam ediyor. Burada yorum yapan ve divan otelinin aciklamasini degerlendiren arkadaslara sunu sormak isterim; eger bugun burada yazdiklarinizi bu olaylar olurken yazsaydiniz daha faydali olurdu ve insanlar da yalan haberlerin farkina varir di. Divan oteli bu aciklamayi ne zaman yapiyor aradan uzun bir zaman gectikten sonar yapiyor sormazlar mi neden bu aciklamayi olaylarin oldugu zaman neden yapmadin!? Simdi de olusan onyargilari temizlemey calisiyorlar. Medyada yer alan bir haber de divan otelinin sahibi oldugu grubun yoneticilerinden biri'' kapilar ardina kadar acilsin'' diye talimat verdigi soylendi ve bu kisi o haberi yalanlamadi sadece T24.com o kisiye ulasip dogrulugunu arastirdi ve oyle bir aciklama olmadigini yazdi. Peki o zaman da kendileri neden bir basin aciklamai yapmadilar simdi yapiyorlar. Inandirici gelmiyor bana kimin dogru soyledigi kimin yalan soyledigi artik anlasilmiyor.

  Ordan öyle görünmüyordu - thinkerbell

  1- Otel kumanya ve para dağıttı ise ben salak mıydım da orada telefonumu şarj etmeye gittiğimde biraya 22TL gibi bir para verdim? (Faiz lobisinin dağıttığı para da değil bu ha, her sabah işimize gittik, beyaz yakalı biriyim, maaşımın 4 kişilik aile baksam yoksulluk sınırında olduğunu yeni öğrendim ama tek başıma yetiyor) 2- Tam tarihten emin olmamakla birlikte parkın boşaltılmasından önceki pazartesi diye hatırlıyorum yani 10 Haziran'da, Gezi Parkı revirinden Divan otel otoparkına oluşturulan insan zincirinde elden ele bir saat neden tıbbi malzeme taşıdığımı biri bana açıklasın. 3- Madem başından beri bu olayların organizasyonunu Divan Otel yaptı, niçin polis saldırısı olmayan günlerde, kibarca arkadaşlar kapatıyoruz, lütfen sizi dışarı alalım şeklinde bizleri otelden dışarı çıkarıp bar ve tuvalet alanının kapılarını kilitliyorlardı?

  Bir yorumcunun yorumu ile ilgili - theciliciangate

  "Musluman yalan konusur mu?" sorusunun icindeki onerme "Hicbir musluman yalan soylemez" dir ki; bu onermeden, ayni zamanda Musluman olmayan herkes yalancidir ya da ihtiyac duydugunda yalan soyleyebilir gibi anlamlar da cikarilabilir. Baska bir acidan da bakacak olursak; hristiyan, musevi, mecusi, budist, hindu vesaire, hangi dine mensup olursa olsun ya da dinsiz olsun -ki saydiklarimin tamamin yalan soylememeyi ogutler- musluman olmadiklari icin yalancidirlar veya her zaman yalan soyleme ihtimalleri vardir. Yani yalan konusunda muslumanim diyen pürupak, sütten lekesiz; digerleri yalanci oyle mi? oyle oldugunu varsayalim. Peki yine bir otel örneğinden yola cıkarak; yalan soylemeyen bu erdemli insan guruhu bundan yirmi yil once bir otelde sıkışıp kalmış insanları yakmak ve dumana bogmak suretiyle hunharca öldürdüler. Acaba insanı sadece insan olduğu icin sevmek ve can almanın sadece allaha mahsus oldugu veya bir güruhun sadece kendileri gibi düşünmediği için dıger insanları öldürmeye hakkının olmadıgını ogrenmek öğretmek ile ilgili de bir calısmaları var mı bu yalansız yaşamayı kendine ilke edinmiş insanların?

  Korku - vancetti

  Korkulur bunlardan, çünkü Allah korkusu yok. Cami içinde aynı yalanları söylemişlerdi. Müslüman yalan konuşurmu?.

  iletişim gücü - aharasa

  başbakan elindeki tüm olanaklarla saldırıya geçmişti. bu olanaklar satılmış şahsiyetsiz medya ve diğerleriydi. şimdi yalanları açık eden karşı olanaklar sıkça kullanılmalı. bu olayda da insaniyet politikaya kurban edilmemeli. diren insanlık.

  Onlar ne derse desin... - citizen

  Divan Otelinin nerdeyse karşı darbenin merkez üssü olarak gösterilmeye çalışıldığının farkında değil miyiz. Eli palalı anlayışa destek verenlerin insanlık anlayışlarının ve çaplarının bunu kavrayamayacağından emin olarak.., dik duruşunuzu ve "insani" tutumunuzu kutluyoruz.