Divan Otel'e "Gezi protestolarındaki cesareti" için ödül

Divan Otel'e "Gezi protestolarındaki cesareti" için ödül
Divan Otel'e "Gezi protestolarındaki cesareti" için ödül
Gezi Parkı eylemleri sırasında göstericilere kapılarını açan Divan Otel'e "misafirperverliğin kriz anlarında da ne kadar gerekli olduğunu" gösterdiği için uluslararası ödül geldi.

Dünya otelcilik sektöründe en prestijli ödüllerden sayılan 'Hospitality Innovation Award'a bu yıl Divan Otelleri'nin sahipleri Ali Koç ile Semahat Arsel layık görüldü.

Hürriyet gazetesinden Ali Mercimek’in haberine göre merkezi Münih'te bulunan PKF hotelexperts isimli kuruluş tarafından verilen ödülün çarşamba akşamı Münih'te yapılacak bir törenle sahiplerine takdim edileceği duyuruldu.

Ödülün gerekçesini açıklayan PKF Genel Başkanı Michael Widman, Koç Grubu'nun son 100 yılda Türkiye 'nin en büyük şirketlerini kurduğuna dikkat çekerek, “Divan Otelleri küçük fakat imajı büyük 11 otel ve 1447 yataktan oluşuyor. Bunun yanı sıra Divan Oteli ve Koç Ailesi son Gezi Parkı protestolarında sivil dayanışma ve cesaretin önemli bir örneğini göstermiş, misafirperverliğin kriz anlarında da ne kadar gerekli olduğunu kanıtlamıştır” dedi.

2007 yılından beri verilen 'Hospitality Innovation Award', uluslararası otelcilik alanında gösterilen başarı ve sosyal angajmanlar baz alınarak veriliyor.

Ödüle son üç yılda Motel One oteller zinciri, SOS Kinderdorf ve Studiosus layık görülmüştü.


  http://www.radikal.com.tr/1154564115456410

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Avcilarda oturuyorum ama taksime gidip Divanda kalasim var :) - kujo84

  Divan oteli gezide insanliga verdigi destekle sadece Turk Halkinin degil tum insanligin gonlune kazindi.Yuzyillar sonra bile tarhiciler gezi olaylarini arastirirken divan otelini hatirlayacaklardir.En azindan lobide bir koseye gezi muzesi veya fotograf sergisi yapilsa fena olmaz bence.Koc ailesine tum baskilara ragmen sadece karlarini dusunmeyip insanligin yaninda olduklari icin ayrica tesekkurler.

  ..... - Ilkay

  Divan otelinin gosterdigi cesaretten oturu tebrik etmek lazım. Tebrigin nereden geldiginin onemi o kadar da yok. Olaylar sırasında yasatılan vahsetin fotografları gizli degil ve resmi kayıtları da tutulu anladıgımız kadarıyla. Polisin dusuncesi ne olursa olsun gosterdigi insanlık dısı vahseti onaylayanlar da toplum huzuru icin tehlike teskil eder. Herseyi asırısı zarardır. Ve Likapa cok guzel bir isim. Rize'nin serin, yesil, hur, durust ve keskin zekasını arkasına alan bu meyve size yakısmıyor. Her gordugumde yazdıgınız yorumları uzuluyorum bu isimle birlikte anıldıkları ıcın. Ya tez curuten duzgun yorumlar yazın ya da yazmayın lutfen. Göz kirliliği.

  Mürit Likapa ya... - ercan02

  Likapa söylenecek söz, artik bu dünya tek ve hepimiz onun üzerinde yasiyoruz. Yanlisi yaparsan elestirilirsin. Bu böyle. O senin çok sevdigin basbakanin hedef gösterdi diye bir otel tu kaka olmaz. Sen sadece müritliginle kalirsin. Iktidar sahipleride iktidarlarini kötüye kullanmakla sadece insanlarin (bu türk olsun yada avrupali fark etmez) nefretini kazanirlar.

  İki yüzlü olunur da yüzsüz de olunmaz ki ! - PAN-ZEHİR

  Belçika'ya da Fehriye Erdal denilen katile, kucak açıp yıllarca baktığı için yılın ev sahibi ödülü; İtalya , Yunanistan , Fransa ve Hollanda'ya da desteklerinden ötürü mansiyon ödülleri dağıtılsın.

  Tbrk. - iaaaa

  Redhack'in de dediği gibi Divan Oteli Lobisi'nden başka lobi tanımıyoruz...

  İnsan - düşgünce

  Gezi'den bu yana Divan Oteli üzerine zilyon tane teori geliştirildi. Sa.yın! Tayyip E. çıkıp bunların hesabı sorulacak dedi. Divan Oteli'nin sahibi koçlara hesap hemen soruldu, tüpraşa baskınlarla, kazanılmış ihalelerin gerekçesiz iptalleriyle. İktidar, tam bir iktidarsızlık örneği sergiledi, muhteşemdi. Fakat anlamadığım neden bir 'allah'ın kuluda çıkıp 'sadece insanlık onuru adına, yardım etmek adına' demedi. Dillendirmeyi bırakın, olasılık olarak bile görülmedi bir kaç cılız söylem dışında. Yandaş medya, iktidar güdümüyle halkın kafasına 'devlet düşmanı' yaftasını bir güzel kazıdı. Tarafsız medya-haber yok, bunu zaten biliyoruz. Fakat gerçeği çarpıtan medya muhakkak günün birinde halktan cevabını alacaktır.

  divan otele davranışından dolayı ödül veren kuruma teşşekür insani bir görevdir. - okkes cavus

  gezi eylemlerinde polisin acımasız gaddarca gaz sıkması ve coplarla insanları öldüresiye dövmesi sonucu, kaçanların divan otele sığınmasından dolayı otel kapılarını bu insanlara açtı diye Avrupa ödül verirken, koç gurubunun başına neler geldi. camiye sığınanlara imam kapıyı açtı diye imamın müftünün başına neler geldi. ülkemiz bu tür görüntülerden kurtulamadı. cezalandırılanlara Avrupa dan ödül geliyor. bence o caminin imamına ve müftüsüne de ödül verilmeli. onlara da dürüstlükten taviz vermeme ödülü verilmeli. bunu da Türkiye deki aydınım ülkemi çok seviyorum diyenler versinler......demokratik eylemler insani bir haktır yasaklanmamalı.......