Diyadin'deki çatışmada 5 PKK'lı öldürüldü

Diyadin'deki çatışmada 5 PKK'lı öldürüldü
Diyadin'deki çatışmada 5 PKK'lı öldürüldü
Genelkurmay Başkanlığı'ndan Ağrı'nın Diyadin ilçesindeki çatışmayla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada 4 askerin yaralandığı çatışmada 5 PKK'lının öldürüldüğü birinin ise yaralı ele geçirildiği belirtildi.

RADİKAL- Ağrı kırsalında jandarma birlikleriyle PKK arasında silahlı çatışma çıktı. Valilikten yapılan açıklamada, bugün Yukarıtütek Köyü'nde yapılacak ağaç dikme etkinliği için bölgede güvenlik önlemi alan askerlere, PKK'lılar tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldığı belirtildi. İlk ateşte 4 askerin yaralandığı belirtildi. Ağrı'nın Diyadin ilçesi Yukarı Tütek Köyü’nde bu sabah PKK’lıların açtığı ateşle yaralanan 1 üsteğmen ile 3 uzman çavuş, helikopterle akşam saatlerinde Ağrı Devlet Hastanesi’ne getirildi. Çatışmanın ardından bölgeye çok sayıda takviye kuvvet gönderildi.Operasyonla ilgili Genelkurmay Başkanlığı açıklama yaptı.

Genelkurmay'dan yapılan açıklamada şunlar dile getirildi: "Ağrı ili Diyadin ilçesi Yukarıtütek köyü bölgesinde Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerle gün boyu devam eden silahlı çatışmada yaralanan dört personelimiz Ağrı Devlet Hastanesine tahliye edilmiş olup, üç personelimizin yaralarının hafif olduğu ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı, bir personelimizin ise ameliyata alındığı hastane yetkililerinden öğrenilmiştir. Yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz. Silahlı çatışmada beş teröristin öldürüldüğü, bir teröristin yaralı olarak ele geçirildiği bilgisi alınmıştır."

Ağrı kırsalında çatışma: 4 asker yaralı

Davutoğlu, Ağrı'daki çatışmayla ilgili konuştu. Gerekli cevap veriliyor

VALİLİK: UZMAN ÇAVUŞUN DURUMU AĞIR 

Ağrı Valiliği'nden de Diyadin’deki çatışma ile ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, "Diyadin ilçesine bağlı Yukarı Tütek köyünde 11 Nisan 2015 tarihinde vatandaşların güvenliğini sağlamak maksadıyla bölgede görevlendirilen güvenlik güçlerimize terör örgütü mensupları tarafından açılan açılan ateş sonucu çatışma meydana gelmiş, çatışmada bir üsteğmen, 3 uzman çavuş olmak üzere 4 güvenlik görevlimiz yaralanmıştır. Bir uzman çavuşun sağlık durumu ağır olup, yaralı askerler Ağrı Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Çatışmada 5 terörist etkisiz hale getirilmiş, bir terörist yaralı olarak yakalanmıştır" denildi. 


"CANLI KALKAN OLMAYI DÜŞÜNDÜK"

Ağrı Belediyesi Meclisi üyesi DBP’li Fehim Çetinkaya, yaklaşık 150 kişilik grupla geldiği Boyalan Köyü’nde açıklama yaptı. Çetinkaya, güvenlik güçleriyle PKK’lılar arasındaki çatışmayı engellemek için, Tendürek Dağı’ndaki çatışma bölgesine gidip ’canlı kalkan’ olmayı düşündüklerini söyledi.

Güvenlik güçleri tüm giriş çıkışları tuttuğu bölgeye hiç kimsenin geçişine izin vermiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Saldırıyı kınıyorum, bu kafayla olmaz

Çatışma bölgesinden ölüm haberi geliyor


  http://www.radikal.com.tr/133392513339256

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ''Kirli savaş''dediğimiz şey işte budur... - ÖZGÜR KAYI

  medyaya bakıyorumda Genel kurmayın servis ettiği bilgilerle gazeteler manşet atmış,,,kirli savaş dediğimiz kavram tamda bunun için kullanılmış olsa gerek,,hep bir ağızdan savaş çığırtkanlığı yapılacaksa ne gerek asker ve Pkk'lı ölümlerine..dert belli amaç belli..RTE seçim olmadanda başkan yapabilirsiniz

  AKP savas hukumeti - Katip Ali

  HDP'nin yuzde 10 barajini gecememesi icin AKP dugmeye basti. Hayirli olsun!

  Hiçbir şey bilmiyorsanız biraz geriye gidin! - Kayzer1420

  Türkiye'yi yöneten şahsiyetlerin Ali Cengiz oyunları asla ama asla bitmez.Ne demişti Hakan Fidan? ''Gerekirse Süleyman Şah türbesine bir kaç füze atar olayı Suriye tarafı yapmış gibi davranıp Suriye'ye gireriz''.Hiçbir şey bilmeyen,kafası karışan apolitik olan kesimler oy verecekese geçenlerde ortaya çıkan tapelerde Hakan Fidan'nın-aslında Türkiye Cumhuriyeti'nin-Ali Cengiz oyunlarıdan bir alıntıyı gözden geçirmelerinde yarar var!

  Bu mu? - user543793

  Umut fakirin ekmeğidir düşüncesiyle yaşan bizleri artık umutlandırıp kandırmaktan yorulmadınız mı? Başımıza ne geliyorsa ''OY''dan geliyor. Bu hak başımıza bela oldu. Alın o hakkı sizin olsun. Bu halkları rahat bırakın... Çözümünüzde çözümsüzlüğünüz de sizin olsun...

  Peki Ölen Sivil? - ocak dışı olan gomunist

  Ağrı'daki olaylarda bir sivil arada kalarak hayatını kaybetti. Peki o sivil de bahsettiğiniz 5 teröristin(!) arasında mı?

  AKP nin Kanli oyunu - user387625

  AKP nin oy ugruna secimleri etkilemek amacli yaptigi bir pravakasyondur.