Diyanet Başkan Yardımcısı: Boyfriend hayvana mahsus

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan, aile kültürünün yabancılar tarafından yozlaştırıldığından yakındı: "Boyfriend-moyfriend (erkek arkadaş) deyip, nikâh neymiş, diyorlar. Hayvanlar desin ama insanlar söylemez."

BOLU - Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan, aile kültürünün yabancılar tarafından yozlaştırıldığından yakındı: "Boyfriend-moyfriend (erkek arkadaş) deyip, nikâh neymiş, diyorlar. Hayvanlar desin ama insanlar söylemez."
Bolu Müftülüğü, 'Huzurlu Toplum ve Mutlu Aile' konulu konferans düzenledi. Yaklaşık 4 bin kişinin katıldığı konferans Kuran'la açıldıktan sonra konuşmacı Nursaçan söz aldı: "Son yıllarda aile kültürü değerlerini kaybetti. Milletin temelini aile oluşturur. Aile çürükse, millet de çürüktür. Ailenin kutsal olduğuna inanıyoruz. Ama sancı, bizim içimize de girdi. Son yıllarda elinoğlu bizi aile kültüründen vuruyor. Batı da 'boyfriend-moyfriend' deyip 'nikâh neymiş' diyorlar. Hayvanlar desin ama insanlar söylemez." Bolu Müftüsü Yaşar Yaprak da aile değerinin zayıfladığını, dolayısıyla toplumun suç makinesine döndüğünü savundu.