Diyanet Gazze'ye para toplayacak

Diyanet Gazze'ye para toplayacak
Diyanet Gazze'ye para toplayacak

Gazze?deki Filistin halkı, bombaların yanı sıra açlıkla da boğuşuyor. Türkiye?den Gazze halkı için başlatılan yardım seferberliğine Diyanet de katıldı. Cuma hutbesini yardım konusuna ayıran Diyanet, camilerde bağış toplayacak, ayrıca banka hesaplarına para yatırılabilecek. FOTOĞRAF: REUTERS

ANKARA - Diyanet, bugün Cuma namazında okunacak hutbeyle bütün yurtta Filistinliler için yardım kampanyası başlatacak.
Kampanya hakkında bilgi veren Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu,  insani duyarlılığı harekete geçirmek için tüm vatandaşları kampanyaya katılmaya davet etti. Bardakoğlu İsrail’in Gazze saldırısını dinler ve medeniyetler arasında bir savaş olarak görmediklerini belirterek, “Ortadoğu’daki gerilim, İsakoğulları ile İsrailoğulları arasındaki bir kavga da değil. Bu yaşananlar devletlerin, uluslararası strateji üretenlerin, küçük hesap yapanların, ihtirasları, bencillikleri, hırslarına mağlup olmalarıdır” diye konuştu.
Katılım için camilerde hutbe ve vaaz okutulacak olan kampanya 16 Ocak Cuma gününe kadar sürecek. Katılımcılar camilerde bağış yapacak ya da banka hesaplarına para yatıracak. İnternet üzerinden de bağış mümkün. Yardım etmek isteyenler, Türkiye Diyanet Vakfı’nın, Vakıflar Bankası Ankara Meşrutiyet Şubesi ‘2035392’ ve Ziraat Bankası Mithatpaşa Şubesi ‘7967366-5002’ numaralı hesaplara para yatırabilecek. (Radikal)