Diyanet İşleri Başkanı: 'Birbirimizle daha fazla kenetleneceğiz'

Diyanet İşleri Başkanı: 'Birbirimizle daha fazla kenetleneceğiz'
Diyanet İşleri Başkanı: 'Birbirimizle daha fazla kenetleneceğiz'
Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Birbirimizle daha fazla kenetlenerek güçlenecek, akılla, ferasetle, sabırla ve duayla sıkıntıları aşacağımıza olan inancımızı daima koruyacağız" dedi.

RADİKAL- Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez , yaptığı yazılı açıklamada, Ankara 'da meydana gelen ve onlarca vatandaşın hayatına kasteden menfur terör saldırısını, hedefine ve sahibine bakmaksızın, şiddetle kınamanın bir insanlık vazifesi olduğunu belirtti. 

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, açıklamasında şunları kaydetti: 

"Amacı ne olursa olsun, hangi ideolojik, dini ya da stratejik hedefe matuf olursa olsun, bütün terör eylemleri lanetlenmeyi hak eder. Bu tür menfur saldırılar karşısında metin bir duruş sergileyerek ve kardeşlik beyanımızı tekrarlayarak gevşemeyecek, dağılmayacak, aksine birbirimizle daha fazla kenetlenerek güçlenecek, akılla, ferasetle, sabırla ve duayla sıkıntıları aşacağımıza olan inancımızı daima koruyacağız. Yüreklerimizi dağlayan bu elim saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Hak'tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar dilerim. Milletimizin başı sağ olsun."


  http://www.radikal.com.tr/144933214493321

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  doğrudur - genco940

  siz birbirinize daha çok kenetlenin, 1 kasımda nasıl olsa pılıyı pırtıyı toplayıp gideceksiniz. Bu millet artık suyu başından kesecek. Yaralı baş parmak kesilmezse el tümüyle kangren olacak. kimsenin şahsi menfaati için diğerlerinin ölmesi gerekmez.