Diyanet İşleri Başkanı: Çocuk cesetleri sahillere vurdu, vicdanlar ne zaman uyanacak

Diyanet İşleri Başkanı: Çocuk cesetleri sahillere vurdu, vicdanlar ne zaman uyanacak
Diyanet İşleri Başkanı: Çocuk cesetleri sahillere vurdu, vicdanlar ne zaman uyanacak
Bodrum'da aralarında çocukların da bulunduğu 12 kaçak göçmenin laşamını yitirdiği insanlık dramının ardından Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'den 'vicdan' çağrısı geldi: Göçmen mezarlığına dönüşen Akdeniz, vicdan mezarlığına dönüşmesin diye ses verelim. Çocuk cesetleri sahillere vurdu, vicdanlar ne zaman uyanacak.

RADİKAL- Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Göçmen mezarlığına dönüşen Akdeniz, vicdan mezarlığına dönüşmesin diye ses verelim. Çocuk cesetleri sahillere vurdu, vicdanlar ne zaman uyanacak" ifadesini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Bodrum'da kaçak yollardan yurt dışına çıkmaya çalışırken içinde bulundukları botun batması sonucu cansız bedenleri kıyıya vuran Suriye uyruklu çocukların görüntüleri üzerine, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaşımda bulundu.

Ege Denizi'nde çifte göçmen faciası: 12 ölü

Akdeniz'in sadece bir "mülteci mezarlığına" değil, aynı zamanda "vicdan ve merhamet mezarlığına" dönüştüğünü kaydeden Görmez, "Göçmen mezarlığına dönüşen Akdeniz, vicdan mezarlığına dönüşmesin diye ses verelim. Çocuk cesetleri sahillere vurdu, vicdanlar ne zaman uyanacak" ifadesini kullandı.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde kaçak göçmenleri taşıyan tekne ve botun batması sonucu aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 12 kişi hayatını kaybetmişti.

(AA)  http://www.radikal.com.tr/142712914271297

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  cok ilginc - user1082460

  Dogru soz soyleyen bir kisinin bu kadar elestirilmesi cok ilginc

  Görmez, bu sefer gördü ama kim yutar! - darkknight44

  Evet Diyanet Nasa kadar para harcıyor ama insalara, insanlığa bir gram faydası yok, adamın işi gücü hükümetin fermanlarını cuma hutbesi olarak okutmak. İnsanlar Diyanete bağlı camilerde cuma namazını kılmak istemiyor artık. Görmez ve efendilerinin yapmış olduğu en iyi iş insanların dine ve din bezirganlarına bakış açılarını değiştirmelerini sağlamak oldu. Onu da istemeyerek yaptılar zaten.

  Camileri göçmenlere açalım - İtaatsiz

  Kışın Suriyeli aileler donmamak için metroda yaşıyordu. Sokaktaki aileleri camilere alalım.

  - user1127417

  Mehmetcim, cok dogru konusmussun. Seni, kursun gecirmez milyon dolarlik makam aracini satip, Suriyeli yoksullara bagislamaya cagiriyorum. Biz, millet olarak donumuza kadar vergi veriyoruz. Senin diyanetin, NASAdan daha cok para harciyor. Insanliga ne yararin varmis gorelim bagis yap da!

  Vicdan - user427822

  Vay vay vay, vicdanınız var mıydı sizin ya.

  Oo hocam tebrik ederim. - sblgngr

  Nihayet din adamına yakışır bir duruş.

  cevap veriyorum: - melaye_cizire

  vicdanlar ne zaman uyanacak biliyor musun sayın başkan, mercedesten indiği zaman!...