Diyanet: Kabe istismar edilmemeli

Diyanet: Kabe istismar edilmemeli
Diyanet: Kabe istismar edilmemeli
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Üsküdar'daki 'temsili Kabe' etkinliğine tepki gösterdi. Görme, "Kabe maketinin sokakta yapılmış olması, hicret yolu ile ilgili birtakım çalışmaların yapılması, çocuklara, insanlara birtakım şeyleri tanıtmak amaçlı olsa dahi, bunların birileri tarafından istismar edilmesine, hafife alınmasına yol açacak her türlü davranıştan uzak durmamız gerektiğini ifade etmek istiyorum" uyarısında bulundu.

RADİKAL -  Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulunan Görmez, " 1 Mayıs İşçi Bayramı'nın bir kardeşlik şölenine dönüşerek gerçekten hak ve emek konusunda farkındalıkların oluşmasına vesile olacak çok güzel bir bayram havası içerisinde geçmesini ve hiçbir kardeşimizin en küçük bir üzüntüye dahi maruz kalmadan idrak edilmesini canı gönülden dilediğimi ifade etmek istiyorum. Sizin şahsınızda da bütün işçilerimizin bayramını kutluyorum" dedi. 

Görmez, Kabe maketiyle ilgili olarak da şunu söyledi:

"Kabe maketinin sokakta yapılmış olması, hicret yolu ile ilgili birtakım çalışmaların yapılması, çocuklara, insanlara birtakım şeyleri tanıtmak amaçlı olsa dahi, bunların birileri tarafından istismar edilmesine, hafife alınmasına yol açacak her türlü davranıştan uzak durmamız gerektiğini ifade etmek istiyorum."  DHA