Diyanet: Taşıyıcı annelik zinadır

Diyanet: Taşıyıcı annelik zinadır
Diyanet: Taşıyıcı annelik zinadır
Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı, ilişki ile gebeliğin mümkün olmadığı durumlarda başvurulan 'Taşıyıcı anneliğin' İslam dini açısından uygun olmadığını; nikahlı olmayan kişiler arasında başlayıp sonuçlamayan tüp bebek uygulamasının, insanlık duygularını rencide etmesi ve zina unsurlarını taşıması sebebiyle caiz olmadığını açıkladı.

RADİKAL - Diyanet İşleri Başkanlığı'na ait, 'Fetva mercii' olarak işlev gören, ‘Dini Soruları Cevaplandırma Platformu’na, ‘Tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olmak caiz midir?’ sorusu yöneltildi. Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı, bu konuda 5 Ocak 2012 tarihinde kadın veya erkekteki ‘bir kusur’ nedeniyle, ‘Tabii ilişkiyle gebeliğin gerçekleşmesinin mümkün olmadığı’ durumlarla ilgili karar verdiğini hatırlattı. Bu kararda, "Döllendirilecek yumurta ve sperm, her ikisinin de nikahlı eşlere ait olması, yani bunlardan herhangi biri yabancıya ait olmaması; Döllenmiş olan yumurta, başka bir kadının rahminde değil de yumurtanın sahibi olan eşin rahminde gelişmesi; Bu işlemin, gerek anne, babanın; gerek doğacak çocuğun maddi, ruhi ve akli sağlığı üzerinde olumsuz bir etkisinin olmayacağı tıbben sabit olmak şartıyla tüp bebek yöntemine başvurmakta bir sakınca yoktur" denildiği belirtildi. Bu konuda verilen fetvanın sonunda, şu ifadeler yer aldı:

"Fiilen nikahlı olmayan kişiler arasında başlayıp sonuçlamayan tüp bebek uygulaması, insanlık duygularını rencide etmesi ve zina unsurlarını taşıması sebebiyle caiz değildir."

"İÇİLMESİ HARAM ALKOL TEMİZLİK MADDESİ OLARAK KULLANILABİLİR"

Din İşleri Yüksek Kurulu ‘Alkolün temizlikte kullanılması caiz midir?’ sorusuna verdiği fetvada alkollü içeceklerin tüketilmesinin İslam dininde kesin olarak haram kabul edildiği vurgulanırken, şöyle devam edildi:

"Bunlar necis oldukları için kullanılmaları da caiz değildir. Dolayısıyla elbise ve beden üzerine dökülmeleri halinde yıkanmaları gerekir. Zira üzerine şarap, şampanya, rakı, konyak ve benzeri alkollü bir içki dökülmüş olanlar bunları yıkamadıkça namaz kılamazlar. İçmek için değil de, temizlik amacıyla üretilmiş olan alkollü maddelerin içilmesi haram olmakla birlikte, temizlik maddesi olarak kullanılması caizdir. Bu nedenle, namaz kılmadan önce bu ürünlerin sürüldüğü yerlerin yıkanması gerekmez." (İhsan DÖRTKARDEŞ/ İSTANBUL /DHA)


  http://www.radikal.com.tr/131894113189411

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Aklı Fikri Uçkurunda - Hayal Denizi03

  Diyanet işleri başkanlığının Aklı Fikri Uçkurunda. Beyinlerinin gizli yerinde "kadın" sadece (öpülmek" için yaratılmış olduğu vehimi yatıyor. Kadın'ın bir insan olduğunu Erkek gibi onunda yeryüzüne halife olarak yaratıldığını küçük akılları hiç almıyor ya da kabul etmiyor. Zavallılar ya okuduklarını anlamıyorlar ya da anlamamakta inatla ısrar ediyorlar. Tıpkı İnatçı inkarcılar gibi. Kur'an zina suçunu çok açık ve net tarif ediyor. Hatta 4 şahit de istiyor. Kadının eli erkeğin eline değmeden nasıl zina fetvası veriyorlar şaşmamak elde değil. Yazık Diyanetin elinde İslam her geçen gün irtiva kaybediyor.