Diyanet: Tövbe edin

Diyanet İşleri Başkanlığı, insanların yeni yıla kendilerini sorgulayarak ve tövbe ederek girmesi gerektiğine dair hutbe hazırladı.

ANTALYA - Diyanet İşleri Başkanlığı, insanların yeni yıla kendilerini sorgulayarak ve tövbe ederek girmesi gerektiğine dair hutbe hazırladı.
Diyanet 2005 yılının son cuması olan 30 Aralık'ta camilerde okutacağı hutbeyi, yeni yıla ayırdı. Hutbede, insanın yeni yıla girerken geçen yıldan bu zamana kadar ne gibi güzel işler yaptığı, ya da ne gibi zararları dokunduğunu değerlendirmesi gerektiği kaydedilerek şöyle denilecek:
"İyiliklerimizi çoğaltmak, yanlışlıklarımızı düzeltmek için böyle bir değerlendirme yapmamız gerekmektedir. Bütün bunları değerlendirerek dinimizin haram ve yasak kıldığı birtakım günahları işlediysek onlara tövbe etmeli ve bu günahlardan vazgeçmeliyiz. Allah'a karşı görevlerimizde, ibadetlerimizde eksikliklerimiz ve kusurlarımız varsa onları telafi etme cihetine gitmeliyiz. Ömrümüzün sayılı günlerini Allah'ın haram ve yasaklarında değil razı olduğu iş ve ibadetlerle geçirmeye çalışmalıyız."


    http://www.radikal.com.tr/7661817661810

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.