Diyanet'in yeni hedefi çocuklar

Diyanet İşleri Başkanlığı, bazı camileri önceden belirlenecek saatlerde sadece kadınlara ayıracak. Diyanet, ayrıca 'kadın vaizeler' aracılığı ile kadınları, aile, din, çocuk yetiştirme ve sağlık konularında bilgilendirecek.

ANKARA - Diyanet İşleri Başkanlığı, bazı camileri önceden belirlenecek saatlerde sadece kadınlara ayıracak. Diyanet, ayrıca 'kadın vaizeler' aracılığı ile kadınları, aile, din, çocuk yetiştirme ve sağlık konularında bilgilendirecek.
Yine Diyanet, camilerde çocuklara yönelik programlar düzenleyerek, çocukları din konusunda eğitmeyi de planlıyor. Konuyla ilgili olarak Radikal'e konuşan bir Diyanet yetkilisi, Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu'nun göreve geldiği günden beri kadın ve çocuklara yönelik işler yapacakları nı söylediklerini belirterek, şöyle konuştu: "Amacımız, dinin tüm kurallarını doğru öğretmek, çocuklarımızı yabancı etkilerden mümkün olabildiğince uzak tutmak. Gelen çocuk sayısını artırıp, dini bilgilerini geliştirmek istiyoruz."
Çizgi film gösterimi yapılacak
Çocukların gelişim evresini göz önüne alarak camilerde çocuk programları düzenleyecek olan Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, bu programları film ve çizgi filmlerle destekleyecekleri öğrenildi. Türkiye'de farklı inançlara mensup insanların olduğu hatırlatılarak, çizgi filmlerin nasıl seçileceği sorulunca ise "Proje olgunlaşmadı. Olgunlaştığı zaman nasıl seçileceğini tartarız" diye yanıtlayan yetkili, mutlaka çocuk gelişimi uzmanlarından yararlanacaklarını söyledi. Proje, 2006 yılının ikinci yarısında hayata geçirilecek. (Radikal, anka)


    http://www.radikal.com.tr/7653437653430

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.