Diyanet'ten Özgecan tweeti: Nerede hata yapıyoruz?

Diyanet'ten Özgecan tweeti: Nerede hata yapıyoruz?
Diyanet'ten Özgecan tweeti: Nerede hata yapıyoruz?
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Özgecan cinayetiyle ilgli şu tweeti attı: "Artık devlet ve toplum olarak nerede, nasıl hata yapıldığının ve insan yetiştirme düzenimizin sıkı bir şekilde gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum."

RADİKAL - Diyanet İşleri Başkanı Profesör Doktor Mehmet Görmez, Mersin’de öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için Twitter ’da, “Özgecan’ın zalim ve gaddar bir kültür tarafından acımasızca yok edilmesi karşısında sadece biz kardeşlerinin değil melekler aleminin de bu acıya ağladığını düşünüyorum” mesajını paylaştı.

Diyanet İşleri Başkanı şunları söyledi: “Bu insanlığını kaybetmiş habis ruhların nasıl bu kadar pervasız olabildiklerinin hemen her düzlemde müzakere edilmesi gerektiği açıktır. Artık devlet ve toplum olarak nerede nasıl hata yapıldığının ve insan yetiştirme düzenimizin sıkı bir şekilde gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

'TEHDİT ALTINDAKİ HİÇBİR KADIN KARDEŞİMİZİ YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ'

Özgecan kardeşimize Cenabı Allah’tan rahmet, kederli ve acılı ailesine sabır ve başsağlığı dilerken bu meş’um kültürün tehditleri altında yaşayan hiçbir kadın kardeşimizi yalnız bırakmayacağımızı buradan duyurmak isterim.”


  http://www.radikal.com.tr/129393912939392

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  diyanet - gümüşisis

  bu kadar tecavüz çocuk kacırma cinayet ...düşünmek lazım geldiği ancak mı akla geldi? lut kavmine döndük yahu,lağvet kendini daha iyi belki nerdeydin diye sormazlar o zaman.

  parti din işleri başkanı konuşmuş - user920115

  milletin malı soyulurken hocam ne oldu anlatsana, ama bildiğini söyleyemezsin demi