Diyanet'ten 'skandal' fetvaya 'skandal' açıklama: Elektronik ortam, hile desise...

Diyanet'ten 'skandal' fetvaya 'skandal' açıklama: Elektronik ortam, hile desise...
Diyanet'ten 'skandal' fetvaya 'skandal' açıklama: Elektronik ortam, hile desise...
Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı fetva hattına yöneltilen, "Bir babanın öz kızına duyduğu şehvet, karısıyla olan nikâhını düşür mü?" sorusuna verilen skandal yanıtla ilgili Diyanet'ten açıklama yapıldı. Açıklamada "Metinde yer alan akıl ve ahlaktan yoksun görüşler Din İşleri Yüksek Kurulumuza ve Başkanlığımıza isnat edilemez" denildi.

RADİKAL-Diyanet'in vatandaşların gündelik yaşama ilişkin sorulara "fetva" başlığı altında yanıt verdiği internet sitesinde baba ile öz kızı arasındaki 'şehvet ilişkisi'ne dair soruya verilen ve "kızın 9 yaşından büyük olması gerekir" gibi inanılmaz ifadeler içeren yanıt tartışma yarattı.

Diyanet, 'öz kıza şehvet' fetvasını yayından kaldırdı

DİYANET'TEN İLGİNÇ AÇIKLAMA: ELEKTRONİK ORTAM HİLE DESİSE...

Diyanet İşleri Başkanlığı skandal ifadelerle ilgili açıklama yaptı. Diyanet İşleri Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği yaptığı açıklamada ilfinç ifadelere yer verdi. Yazıdaki ifadelerin Din İşleri Yüksek Kurulumuza ve Başkanlığı'na isnat edilemeyeceği belirtilerek şöyle denildi: "Bugün bazı internet sitelerinde Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı Dini Bilgilendirme Platformu’na dayandırılarak verilen ifadeler ve bu çerçevede metinde yer alan akıl ve ahlaktan yoksun görüşler Din İşleri Yüksek Kurulumuza ve Başkanlığımıza isnat edilemez. Elektronik ortamda türlü hile ve desiselerle, çeşitli kelime oyunlarıyla, kendisini vatandaş yerine koyarak platforma soru sorup aldığı cevapları da tahrif ederek, bunu Başkanlığımızı itibarsızlaştırmanın bir yöntemi olarak kullanmak hiçbir akıl ve vicdan tarafından kabul edilemez. Bazı medya kuruluşları tarafından bu tür sapkın, çarpık yorum ve değerlendirmelerin bütün bir topluma Başkanlığımızın görüşü olarak takdim edilmesi hiçbir ahlaki temelle ve duyarlılıkla ilişkilendirilemez. Söz konusu haberle ilgili olarak tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz."
 


  http://www.radikal.com.tr/149750914975095

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  SİZ KOYMADIYSANIZ O YAZIYI, - ARAGORA

  Şimdi nasıl kaldırabiliyorsunuz ? Elektronik ortamda birisi sitenize girdiyse,her zaman girebilir..Yazıyı kaldırabiliyorsanız,nasıl girişini görmüyorsunuz ve de sonra kaldırabiliyorsunuz ?Bu işde bir iş var..Site hacklenmeden bu iş yapılamaz.Peki neden ''sitemiz hacklenmiştir '' demiyorsunuz ?

  fetva... - user921015

  piskinliginde bu kadarina pes ya.....

  yeter artık - user489984

  yeter artık dinden soğuttunuz diyanet.

  Açıklama - user427822

  http://archive.is/f4A9b metin arşivlenmiş internette duruyor. Kaldırdık hile falan diye açıklama yapacaklarına ispatlasalarmış ya hile olduğunu

  savunma yapma reform yap aydınlık ol! - zebda

  ya hoca ne çırpınıyorsun?.. arapların kültürü altında mahfedilen islamın küçük kızlara cinsel eğilimle ilgili yuksek toleransı! ayyuka çıkmış durumda..siz gün geçtikçe kendi kimliğiniz bırakıp arabın dinini kültürünü alırsanız , laikliğe burun kıvırır medeni bir eğitim yerine imam hatiplere kızların kafalarını kapatıp erkeklerden tecrrit edip gönderirseniz bu baskıcı dini ortamda bunun gibi yazılar için çok açıklama yapmak zorunda kalırsınız..o yazı sizin sayfanızda yayınlandı veya yayınlanmadı asıl mevzu o değil asıl mevzu o yazıyı kaale alıp yazıya dinimiz bu diye inananacak milyonlar var bu ülkede...siz de belki bunu sapıkça buldunuz ama sizinle beraber olan, sizin ümmetinizin cemaatinizin içinde böyle adamlar dolu..bunun ne kadar farkındasınız? kısaca herşey ortada..müslümanlar olarak artık kendinize bi çeki düzen verin yahu..savaş, terör , sefalet, kadın düşmanlığı, çocuğa taciz artık bunlarla anılıyorsunuz farkında mısınız? savunmayı bırakın, reform yapın, açık olun, dürüst olun dürüst hadi bizi bırakın kendinize allahınıza dürüst olun yahu, çağı yakalayın! yoksa hem burada hem öbür tarafda yanmışsınız haberiniz yok!