Diyarbakır Barosu'ndan ilk açıklama: Suikast

Diyarbakır Barosu'ndan ilk açıklama: Suikast
Diyarbakır Barosu'ndan ilk açıklama: Suikast
Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin vurularak öldürülmesinin ardından baronun Twitter hesabından ilk açıklama yapıldı. Açıklamada mesajda Elçi'nin bir suikasta kurban gittiği belirtildi. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu da Tahir Elçi'nin vurulmasından sonra çatışma çıktığını söyledi.

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin vurularak öldürülmesinin ardından baronun Twitter hesabından açıklama yapıldı. Açıklamada mesajda Elçi'nin bir suikasta kurban gittiği belirtildi. 

 Baro Başkanımız Av. Tahir Elçi suikast sonucu öldürülmüştur.

BARO BAŞKANLARI DİYARBAKIR'A GİDİYOR

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesi üzerine, tüm baro başkanlarını Diyarbakır'a çağırdı. Kendisi de TBB Yönetim Kurulu ile birlikte Diyarbakır'a yola çıkan Feyzioğlu, "Bu alçak saldırı, sadece kardeşimiz Tahir'e değil, tüm Türkiye'ye yapıldı" dedi.

"BİRLİĞİMİZİ BOZAMAYACAKLAR..."
Saldırının arkasında kimin olduğunu bilmediklerini, ancak hedefin Türkiye'nin birliği olduğunu söyleyen Feyzioğlu, şöyle konuştu:"Bu saldırının arkasında kim vardır bunu bilmiyoruz. Ama hedef birliğimiz ,kardeşliğimizdir.O yüzden bugün hepimiz tek vücut olarak bu alçak saldırı karşısında saf tutmak zorundayız. Bu amaçla, derhal ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımız Diyarbakır'a gidiyoruz.

Bütün baro başkanlarımıza da çağrı çıkardık. Onlar da gelecekler.Hem kardeşimizi defnedeceğiz, hem de tüm dünyaya biriz beraberiz bizi adalet mücadelesinden hiç kimse çeviremez diyeceğiz. " Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu da Tahir Elçi'nin vurulmasından sonra çatışma çıktığını söyledi.