Diyarbakır Belediyesi, binasına dev Türk bayrağı astı

Diyarbakır Belediyesi, binasına dev Türk bayrağı astı
Diyarbakır Belediyesi, binasına dev Türk bayrağı astı
Atatürk'ün Diyarbakır'ın fahri hemşehriliğini kabul edişinin 87'nci yıl dönümü, törenle kutlandı. Yıl dönümü nedeniyle Büyükşehir Belediyesi hizmet binasına da Türk bayrağı asıldı.

DİYARBAKIR - Atatürk ’ün Diyarbakır’ın fahri hemşehriliğini kabul edişinin 87’nci yıl dönümü, törenle kutlandı. Yıl dönümü nedeniyle Büyükşehir Belediyesi hizmet binasına da Türk bayrağı asıldı.

Belediye yetkilileri, 5 Nisan Atatürk’ün Diyarbakır’ı fahri hemşehriliği kabul etmesinin her yıl dönümünde binaya Türk bayrağı asıldığını söyledi.


CANAN ALTINTAŞ / DHA


  http://www.radikal.com.tr/1128272112827211

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  cyxzt - Efendisiz65

  sayın okur başbakan obamayla görüşecek bu aralar kastettiğin o mu :) emperyal diye kürtleri suçlamaya başlarken umarım kendi ülkenin tarihini iyi biliyorsundur. lakin kazma kürekle kurtarılmadığı gibi kimin tarafından kurulduğu konusunu da iyice araştır olur mu. her dönem başbakan, genel kurmay başkanı yada cumhurbaşkanı seçilmeden önce abdden icazet alan yöneticilerini de hatırla sonra çıkıp ahkam kes. yoksa gerçeklik insanı pis bozar haberin olsun...

  sorunlu - Efendisiz65

  aslında bayrak üzerine yılmaz odabaşının güzel bi dizesi vardır ama konu o değil. gelelim sadede; halkların kendilerine seçtikleri belirli renkler ve simgeler vardır. bunun olması gayet doğaldır. ancak kaşı gözü oynarken aynaya bakmayan yurdumun bir kısım insanı kendi renklerinin ötekilere dayatılmış olduğunu görmezden geldiği gibi onların kültürlerinin parçası olan bazı renk ve simgeleri de kendilerine tehtid olarak algılarlar. algı gariptir. hem kendi renklerini zorla ötekilere kabul etirmeye çalışır ve ötekilerin herşeylerini yasaklarlar hemde ötekilerin renklerini gördükleri yerde terörize ederler. elbette burada bayrak sorunu doğar sayın okur ve o sorun da sizin kafalarınızdaki sorundur. eğer bu bayrak bu güne kadar bana tank top tüfekler gelmemiş olsaydı belki bu gün bu sorunu konuşuyor olmazdık değil mi. vakti zamanında biri sizin "düşün dünyanıza" dur demiş o gün bu gündür durmuşunuz bu hayra alamet değil. osman baydemirin böyle dereyi görmeden paçayı sıvaması da yapacağı iş değil ama onu da resmi zorunluluğa bağlıyoruz sorun yok bu durumda...

  Adama - fonksiyonel

  Bayrakla sorunu olmayan alternatif bayrak türetmez. O sarı kırmızı yeşil bayrak. Pelerin de, biz mi. Yanlış bir farkındalığa büründük. Öncelikle kendimize dürüst olacağız, sonra başkalarını ikna etmeye çalışağız. El ayrı, göz ayrı çalışırsa olmaz. Orda dur çekerler adama!

  EMPERYAL ORTAKLIK SEVİŞMELERİ. - cyxzt

  PKK nın suriye kolu PYD, ÖSO teröristleriyle birlikte Esad güçlerine saldırmaya başladı. Zamanlama manidar.

  allahtan korkun... - Irfan Erdogan

  allah müstehakinizi versin emi, ya e ne yapsinlar asmasalardi bakin teröristler bölücüler türk bayragi asmamis diyecektiniz, asmislar bu defa öküz altinda buzagi ariyorsunuz....ya allahtan korkun, bu ülke acidan gözyasindan cok cekti sizde hic vicdan yokmu?

  türk bayrağı - kizil1984

  diyarbakır türk toprağı değil mi niye bunu haber yapma gereği duyuyorsunuz, bayrak asarak çok büyük iş mi yaptılar

  Solen atesleri yakilsin - Wookiert

  neydi o, insan bayragi isirirsa haber degil bayrak insani isirinca mi haberdi neydi.