Diyarbakır bombalamalarının zanlısı tutuklandı

Diyarbakır bombalamalarının zanlısı tutuklandı
Diyarbakır bombalamalarının zanlısı tutuklandı
Diyarbakır'da, 5 Haziran'da HDP'nin İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitingine 3 kişinin öldüğü, 100'den fazla kişinin yaralandığı çifte bombalı saldırıyı düzenlediği iddiasıyla gözaltına alınan O.G., tutuklandı.

RADİKAL - Geçen cuma günkü saldırının ardından başlatılan soruşturmada, güvenlik kamerası görüntülerinden belirlenen şüpheli O.G. kaçtığı Gaziantep'te cumartesi günü yakalanarak Pazar günü Diyarbakır 'a getirildi. Adıyaman nüfusuna kayıtlı O.G. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde sorguya alındı. Alınan ek gözaltı süresi bugün dolacak olan O.G., sorgusunun tamamlanması üzerine bu sabaha karşı adliyeye sevk edildi. Savcılıkta ifadesi alındıktan sonra nöbetçi mahkemeye çıkarılan O.G., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BAŞSAVCILIK AÇIKLAMA YAPTI

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, her iki patlamanın da şüphelisi olan O.G.'nin, olaydan bir gün sonra gözaltına alındığı, Emniyetteki sorgusundan sonra Cumhuriyet Başsavcılığına çıkarıldığı ve tutuklama istemi ile Diyarbakır Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildiği belirtildi. Savcılık açıklamasında, Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce sorgusu yapılan O.G.'nin kasten öldürme ve terör örgütüne üye olma suçlamalarıyla tutuklanarak cezaevine gönderildiği belirtildi. (DİYARBAKIR/Ferit ASLAN/DHA)