Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz olay yerinde

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz olay yerinde
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz olay yerinde
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, HDP mitinginde meydana gelen patlamada 2 vatandaşın hayatını kaybettiğini ve olayın aydınlatılmasına yönelik çalışmalara başladıklarını açıkladı.

RADİKAL- Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, patlamanın meydana geldiği bölgedeki delil toplama çalışmalarına bir başsavcı vekili ve bir savcının bizzat refakat ettiğini ve olayın çok yönlü olarak araştırıldığını söyledi. Patlamanın nedeninin tespit edilmesine ilişkin çalışmaların sürdüğünü belirten Solmaz, konunun tam olarak aydınlatılmasından sonra kamuoyuna bir açıklama yapacaklarını ifade etti. Patlamada vatandaşların bir kısmının yaşanan izdihamdan dolayı yaralandığını söyleyen Solmaz, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını ve olası her ihtimalın titizlikle araştırılarak kamuoyunun bilgilendirileceğini ifade etti.

 

Diyarbakır'da HDP mitinginde iki patlama


Demirtaş: Sakın ola öfkenize yenilmeyin

KAN MERKEZİ ÖNÜNDE UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU
Patlamanın ardından çok sayıda kişi yaralıların tedavi gördüğü Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi, Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesi, Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi'nin yanı sıra bazı özel hastanelere giderek kan verdi. Hastanelere giden binlerce kişi kan vermek için kan merkezlerinin önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Kan toplanması için ise bir çok alanda çağrıların yapıldığı görüldü. Hastanelerin önünde partililerin bekleyişi devam ediyor. HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi'ninde tedavi gören yaralıları ziyaret etti. Aydoğan, burada tedavi gören 52 kişin hafif şekilde yaralandığını ve kısa bir süre içerisinde de taburcu edileceğini söyledi.