Diyarbakır Emniyeti'ne bombalı saldırı girişimi

Diyarbakır Bağlar İlçesi'nde bulunan Emniyet Müdürlüğü'nün girişindeki polis noktasına saldırı düzenlendi.Olayda ölen la da yaralanan olmadı

Teröristin fırlattığı el yapımı bomba, beton elektrik direğine çarpıp yön değiştirince Emniyet Müdürlüğü'nün karşısındaki eczanede patladı. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken polis, bölgede geniş çaplı araştırma başlattı.


Bağlar İlçesi Emek Caddesi Üzerinde bulunan Emniyet Müdürlüğü binasının girişindeki polis noktasına dün akşam saat 21.40 sıralarında kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce bombalı saldırı düzenlendi. Bir teröristin bina girişinde nöbet tutan polislere yönelik ara sokaktan fırlattığı boru tipi bomba, beton elektrik direğine çarparak yön değiştirince müdürlük binasının karşısında eczaneye girdi. Bombanın burada büyük bir gürültü ile infilak etmesiyle polis alarma geçti. Eczanenin kapalı olması nedeniyle ölen ya da yaralanan olmazken, maddi hasar meydana geldi.


Saldırı sonrası polis kentte yoğun güvenlik önlemi aldı. Tüm birimler uyarılırken, kaçan zanlı ya da zanlıların yakalanmasi için geniş çaplı inceleme. Bölgeyi kordon altına alan polis cadde ve sokaklarda araştırmalarını sürdürüyor.


Bomba uzmanının eczanede yaptığı incelemede saldırının maytaptan daha büyük el yapımı bomba ile gerçekleştirildiği anlaşıldı.