Diyarbakır kana bulandı: 8 ölü 4 yaralı

Diyarbakır kana bulandı: 8 ölü 4 yaralı
Diyarbakır kana bulandı: 8 ölü 4 yaralı
Diyarbakır'da arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada 8 kişi öldü, 4 kişi de yaralandı.

DİYARBAKIR - Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç , Bismil İlçesinin Başköy ve Karatepe köylüleri arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle silahla kavga çıktığını söyledi.

Vali Kıraç, silahlı kavgada 8 kişinin öldüğünü, 4 kişinin de yaralandığını bildirdi. Kavgada ölen ve yaralalanların Batman 'daki Hastanelere götürüldüğünü belirtti. (

Mehmet TÜRK-Bayram BULUT (DHA)


  ETİKETLER:

  Batman

  ,

  Diyarbakır

  ,

  kavga

  ,

  kıraç

  http://www.radikal.com.tr/114372111437216

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Devletin Koruculari Degilmi? - hg1962

  Bolgede devletin koruculari silahlandirmasi Bilge koyundeki Korucu katliaminin en aci ornegi idi simdi diger Kowboy Korucular kendilerini guc sahibi kilip, etrafa dehset salmaya devam ederler.

  Bilmeden atıp tutmak gibisi yoktur ve biz Türklere özgü bir durumdur - ferdem21

  fgemak kardeşim madem devletin yüce korucuları -asker jandarma- vardı da; orada aralarında husumet olduğunu bildiği iki aile arasındaki vahşeti neden engelleyemedi, bir de böyle düşünsen diyorum sana, Yüce devletinizin korucuları Askeriyeniz, jandarmanız vs.niz göz mü yumuyor acaba bu tür olaylara, ya da Türk filmlerinde olduğu gibi en son olay yerine gitmek onlara özgü bir durum mudur. Bir vahşet yaşanmış; oturup bu cahilliği nasıl sonlandırabiliriz diye düşünmek varken, senin gibi kutsal devletçiler kalkıp bunu da siyaset malzemesi yapacak kadar şuursuzca atıp tutmaktan geri kalmıyorlar. Toprağa bağlı yaşayan, köylülüğü aşamamış bir kaç cahil insanın yaptığı bir yanlışı Kürt toplumunun tümüne indirgemeye çalışmak, safdillikten başka bir şey değildir.. Sizin yaptığınız da bu!!!!

  EDİ BESE - nihatbilgic1211

  bu ınsanların nasıl bu kadar gözü dönebilir anlamak mumkun degıl, herseyın kan ile cözüleceği yanılsamasına artık bır son vermenın vaktı geldı.Hemserılerımın başları sagolsun devamının gelmemsı umuduyla, mekanları cennet olsun

  Allah ıslah etsin - yusufdemir55

  En ufak bir meselede derhal silaha davranıyorlar. Hele hele tarla, tapan, bağ, bakce, karı, kız meselesi oldumu, ölmek öldürmek işten bile değil bu insanlar için. En büyük düşman cehalettir ama maalesef bu düşmanın hakkından bir türlü gelememişiz.

  Diyarbakır kana bulandı hk. - fgemak

  devlet diyarbakırdan çekilirse artık orada buna benzer yüzlerce olay yaşanabilir,o bölgede güçlülere karşı zayıfı koruyan devlet olmazsa güçlüler zayıf insanları yok edecektir.bu da bölgede toplumsal isyana neden olacaktır.güvenlik güçlerinin bu olaylara hiç müdahale etmemesini sadece seyretmesinde fayda olduğunu,devletin ve güvenlik güçlerinin ne kadar gerekli olduğunu bölge halkının anlaması bakımında çok önemli bir durum olduğunu düşünüyoruz.

  52 kişi - kaşınan adam

  Adam Bilge köyünde gözünü kırpmadan çoğu akrabası 50 kişiyi öldürdü.Bu bölge için bu rakamlar olağan gibi..