Diyarbakır Nevruz'u Lazca da kutladı

Diyarbakır Nevruz'u Lazca da kutladı
Diyarbakır Nevruz'u Lazca da kutladı
Nevruz kutlamalarında sahne alan müzisyen Niyazi Koyuncu'nun Lazca şarkıları halktan büyük alkış aldı.

Radikal.com.tr - Diyarbakır 'daki Nevruz kutlamalarında sahne alan müzisyen Niyazi Koyuncu rock grubuyla Lazca şarkılar söyledi. Unutulmaz Laz sanatçı Kazım Koyuncu'nun da kardeşi olan Niyazi Koyuncu, "Ben Lazım, birbirimizi anlamamız için aynı dili konuşmamıza gerek yok" dedi ve kalabalıktan büyük alkış aldı. 
Koyuncu'nun Türkçe seslendirdiği Karadeniz türküsüne de kalabalık eşlik etti. Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş konuyla ilgili olarak, "Umarız bir gün Karadeniz'de de Kürtçe türküler okunur, alkış tutulur" dedi.


  http://www.radikal.com.tr/112612711261272

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  karadeniz-kürt çatışması gerçekten var mı? - sedadeniz1981

  hem zonguldak doğumlu hem de etnik kökeni doğu karadenizli biri olarak son dönemde karadenizin kürt düşmanı bir bölge olarak resmedilmesi beni çok rahatsız ediyor Aslında bunun nedeni son dönemde karadeniz in üzerinde halk tabanında reel bir karşılığı olmayan aktörleri hepimizin malumu oyunların oynanıyor olmasıdır.(ogün samast olayında da olduğu gibi) gerçekte kültürel olarak koyuncu nun konserinde olduğu gibi her iki kültür arasında aşılamayacak uçurumlar ya da gerilimler yok o yüzden de suni bir çatışma görüntüsü yaratılmasına anlam veremiyorum.karadenizliler asabi oldukları kadar insancıldırlar ve provakasyona bu derece maruz kalınmasa barış sürecine en çok katkıda bulunabilecek topluluklardan biri olduklarına inanıyorum

  Yaşasın Halkların Kardeşliği. - gewerok_

  Artık Türkiye'de böyle manzaralar görmek istiyoruz..