Diyarbakır polisi genelgeyi takmadı

İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu'nun `Polise eylemde kamera yasağı' genelgesine rağmen, DEHAP Gençlik Kolları´nın açık alanda yaptığı basın açıklamasını 4 polis kamerası çekti

İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu'nun `Polise eylemde kamera yasağı' genelgesine rağmen, DEHAP Gençlik Kolları´nın açık alanda yaptığı basın açıklamasını 4 polis kamerası çekti.
DEHAP Gençlik Kolları´nın Belediye Konukevi önünde, ``Tek taraflı ateşkesin sona ermesi, yoğunlaşan operasyonlar ve Kürt sorununun demokratik çözümü için diyalog yolunun açılmasına yönelik'' yaptığı basın açıklamasına 100 kadar kişi katıldı. Basın açıklamasını okuyan DEHAP Gençlik Kolları yöneticisi Sıddık Eren, ``Operasyonların durdurulması, karşılıklı ateşkesin sağlanması, Özgür yurttaş girişimi kapsamındaki Kürtler´in yurttaşlık haklarının anayasal güvence altına alanması ve Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması ve çözüm muhatabı olarak görülmesi gerekir'' dedi.
İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu'nun bir genelgeyle polisin Avrupa Birliği sürecine gölge düşürecek uygulamalara son vermesi amacıyla yapılacak olan basın açıklamalarında kamera yasağını getirmesine rağmen polisin 4 kamera ile basın açıklamasını görüntüledi. Basın açıklaması yapan grubun arasına dağılan en sivil polisler basın açıklamasını ve atılan sloganları tek tek kayıt altına aldı.