Diyarbakır Sur'da bombalı saldırı!

Diyarbakır Sur'da bombalı saldırı!
Diyarbakır Sur'da bombalı saldırı!
Sur'da meydana gelen bombalı saldırıda 1 uzman çavuş şehit oldu, 1'i sivil 6 yaralı var...

RADİKAL - Diyarbakır’ın sokağa çıkma yasağı bulunan Sur İlçesi’nde bugün PKK’lıların sokağa önceden yerleştirdiği patlayıcıyı infilak ettirmeleri sonucu 1 uzman çavuş şehit oldu, 5 asker ile yoldan geçen 1 vatandaş yaralandı.

Diyarbakır merkez Sur İlçesi’nde barikatların kaldırılması, hendeklerin kapatılması ve PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için 2 Aralık günü alınan ve 11 Aralık günü 17 saat ara verildikten sonra tekrar ilan edilen sokağa çıkma yasağının 21’inci  gününde çatışma çıktı.

Hasırlı Mahallesi Yıkıkkaya Sokak üzerinde öğle saatlerinde yoğunlaşan çatışma sırasında önceden sokağa yerleştirildiği belirtilen bomba uzaktan kumandayla infilak ettirildi.

Şiddetli patlamada yaralanan 6 asker ile yoldan geçen 1 vatandaş, ambulanslarla kentteki hastanelere kaldırıldı.

Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan durumu ağır olan 1 uzman çavuş doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Hastanelerde tedavileri süren 1 askerin de durumunun ağır olduğu belirtildi.

Sur’da güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında çatışmalar yer yer devam ederken, ilçeden patlama ve silah sesleri geliyor. (Canan ALTINTAŞ- Serdar SUNAR/DİYARBAKIR/DHA)