Diyarbakır TEM'den sitemli paylaşım

Diyarbakır TEM'den sitemli paylaşım
Diyarbakır TEM'den sitemli paylaşım
Diyarbakır'daki saldırıda 2 şehit veren Diyarbakır Terörle Mücadele Şubesi, Facebook'tan mesaj yayınladı.

RADİKAL - Sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki 'Terörle Mücadele Şubesi Diyarbakır' hesabında Diyarbakır'da şehit olan polislerin fotoğrafını paylaşıldı. Fotoğrafların altına da, şunlar yazıldı:

"Biliyor musun Diyarbakır?.. Muzaffer Can ve Mustafa şehit oldu bu sabah senin için... Sabah uykusuzduk.. Yorgunduk.. Diğer arkadaşlarımın çoğu da tıpkı benim gibi, tıpkı Muzaffer Can gibi Mustafa gibi yorgundu.. Bitkindi.. Sadece görevimizi yapıyorduk.. Sen rahat rahat yaşa diye ölümü bekliyorduk.. Sadece sen sabah dükkanını rahat rahat aç, işe rahat rahat git ve ailen huzur içinde yaşasın diye ölüme kendimizi siper ettik... Sonra bir fısıltı gibi geldi ölümün sesi.. Kahpe roket tıpkı bir gölge gibi sokuldu yanı başımıza.. Ardından gürültü, ateş ve duman... Allah-u Ekber dedik düşerken.. Muzaffer Can ve Mustafa aldı elimizden şehadet mertebesini.. Bekleyin kardeşlerim dediler.. "

"Nur yüzlerine sıçramış kan ve baruta rağmen mertçe ve erkekçe gittiler şehadete.. Kadın gibi çığlık atmadan, çocuk gibi göz yaşı dökmeden.. Erkek gibi işte.. Sadece sen huzurlu ol diye Diyarbakır! Sana birşey olmasın Vatanım merak etme. Biz sadece şehit olduk.. ?"
DHA

Diyarbakır'da polise saldırı: 2 şehit, 3 yaralı!


  http://www.radikal.com.tr/142916014291602

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - hale

  Diyarbakır veya ülkenin herhangi bir yeri için değil, 400 milletvekilini isteyen rte için şehit oldunuz, bunu bilin de öyle ölün.

  Peki ya sen biliyor musun? - başkabirhayat

  Biliyor musun asker-polis kardeşim? Sen "kadın gibi çığlık atmadan, çocuk gibi gözyaşı dökmeden, erkek gibi" ölmeyi bu denli kutsallaştırırken birilerinin çocukları senin kanın üzerinden paralarına para, filolarına filo ekliyor... Söylenecek çok şey var ama bir tek şunu demek geliyor içimden, keşke bu ülkeyi o aşağıladığın kadınlar ve çocuklar yönetseydi, emin ol o zaman ne sen birileri için ölüyor olacaktın, ne de Diyarbakır halkının o hiç olmayan "huzur"unu korumak zorunda kalacaktın.