Diyarbakır Valisi: Lice'ye misilleme haberi yalan

Diyarbakır Valisi: Lice'ye misilleme haberi yalan
Diyarbakır Valisi: Lice'ye misilleme haberi yalan
PKK'nın, Lice'ye misilleme olarak bir askeri öldürüldü haberi Diyarbakır Valiliği tarafından yalanlandı.

Radikal.com.tr - PKK 'nın, Lice'ye misilleme olarak karakol basarak bir askeri öldürdüğüne ilişkin haberler Diyarbakır Valiliği taradından yalanlandı.

PKK’nın silahlı kanadı HPG’den yapıldığı bildirilen açıklamada, “28 Haziran günü Diyarbakır’ın Lice ilçesi Kayacık köyünde yapılan karakol inşaatını protesto eden halka ateş açan ve Medeni Yıldırım isimli genci öldürüp 9 kişiyi yaralayan askerlere yönelik bir misilleme eylemi gerçekleştirilmiştir. 3 Temmuz günü Hani ilçesinde bulunan Hegasor karakoluna yönelik gerçekleştirilen eylemde 1 asker öldürülmüştür” denildi.

VALİ: SALDIRI İDDİASI DOĞRU DEĞİL 

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç ise konuyla ilgili olarak, "Hani'de karakola saldırı haberleri doğru değil" açıklaması yaparak iddiaları yalanladı.

Savcılık silahları Lice Kayacık Jandarma Karakolu'ndaki tüm silahları toplattı!


  http://www.radikal.com.tr/114040911404099

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Lice`de saldiri - urolog

  Devlet yalanladiysa olay gercektir. Cünkü desinformationun daniskasini hep devlet yapti

  Vali bey - brotherlouie

  Size neden inanalım? Son 12 yıllık dönemde PKK sizden daha tutarlı durumda. Kesin böyle bir saldırı oldu ve bir askerimiz şehit edildi. Türk halkından korktuğunuz için yalaka ve yandaş basını kullanıp bunu manipüle ediyorsunuz.

  Peki bu arkadaş? - vforvatandas

  Burada açıklanan kim peki? Nasıl şehit düştü? http://www.tsk.tr/3_basin_yayin_faaliyetleri/3_7_mesajlar/2013/04072013/ana.html

  Çelişki? - Kara Budun

  Eskiden deprem olsa PKK yaptı derdi herkes, şimdi PKK eylem yapıyor PKK yapmadı diyor herkes. Güneş tersten doğacak yakında. Ayrıca HPG-BİM (Basın-İrtibat Merkezi)'in yaptığı açıklama şu: "28 Haziran günü Amed'in Lice ilçesi Hêzan (Kayacık) köyünde yapılan karakol inşaatını protesto eden halka ateş açan ve Medeni Yıldırım isimli Kürt gencini katleden ve 9 kişiyi yaralayan işgalci TC ordusuna yönelik gerillalarımız tarafından bir misilleme eylemi gerçekleştirilmiştir. 3 Temmuz günü Amed'in Hani ilçesinde bulunan Hegasor karakoluna yönelik gerçekleştirilen eylemde 1 asker öldürülmüştür."

  pkk bitmedi - comfin

  Peki ne olacak şimdi Pkk'ya müdahale edilecek mi? HAyır!! pkk bunu biliyor mu? Evet!! terörün bittiği falan yok artık bahanelerle bizi öldürmeye devam edecekler ve hükümet pkkyı güçlendirmeye devam edecek

  Kısa günün karı - husertas

  Bu adamlarla barış filan olmaz. Sadece kendi adamlarından olmak üzere 5000 kişiyi infaz eden bir örgütten barış beklemek safdillikten başka bir şey değil. Hükümet yanlış yaptı. Bakalım ne zaman yanlışından döner.

  #Ölümlere Hayır ! - ilbeg

  HPG'nin saldırısı kabul edilemez. Şehide Allahtan rahmet ailesine başsağlığı diliyorum. HPG'nin yaptığı zaten sıkıntıda olan çözüm sürecini tamamen sobote etmektir. Yazıklar olsun !