Diyarbakır yeni yıla gergin girdi

Diyarbakır yeni yıla gergin girdi
Diyarbakır yeni yıla gergin girdi
Diyarbakır'da yeni yıla eğlence mekanlarında vatandaşlar Türkçe, Kürtçe şarkılar eşliğinde halaylar çekerek girerken, kent merkezindeki kutlamalarda olay çıktı. Ofis semtinde gösteri yapmak isteyen gruba ise polis müdahale etti.

RADİKAL - Diyarbakır yeni yıla bir tarafta coşkulu kutlamalar diğer bir tarafta ise olaylarla girdi. Eğlence merkezleri ve otellerde düzenlenen yılbaşı kutlamalarına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Gece boyunca eğlenen Diyarbakırlılar yeni yıla Türkçe ve Kürtçe söylenen şarkılarla halaylar çekerek girdi. Davul zurna eşliğinde gece geç saatlere kadar süren eğlencelerde vatandaşlar yeni yıla coşku içinde girdi.

Diyarbakır'ın merkezi konumundaki merkez Yenişehir İlçesi Ofis semtinde vatandaşların katıldığı sokak kutlamaları sırasında bazı grupların gösteri yapmak istemesi üzerine polis gaz bombası ve tazyikli su sıkarak müdahale etti.

Milli Piyango yılbaşı çekiliş sonuçları... 2015 çekilişi kazanan numaralar


Caddede bulunan elektrik direkleri, panolar ve levhalar tahrip edilirken, cadde savaş alanına döndü. Polis çok sayıda kişiyi gözaltına alırken kentin önemli noktalarında geniş güvenlik önlemleri alındığı görüldü. (dha)

Milli Piyango yılbaşı çekilişi: En şanslı ilin boynu bükük