Diyarbakır'da 1 polis şehit

Diyarbakır'da 1 polis şehit
Diyarbakır'da 1 polis şehit
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde başlatılan operasyon 8'inci gününe girerken, bu sabah bomba imha uzmanı Haydar Çetin adlı polis, kanas tüfekle açılan ateşle şehit edildi.

RADİKAL - Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki çatışmalarda yanarak ağır hasar gören Kurşunlu Camii yakınlarında tuzaklanan bir bombayı etkisiz hale getirmeye çalışan Haydar Çetin adlı polis memuru, uzaktan açılan ateşle şehit düştü.

Sur'da 6 mahalle, bir cadde ve Dağkapı Meydanı'nda uygulanan sokağa çıkma yasağı bugün 8'inci gününe girerken, PKK'lıların kazdığı hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması için başlatılan helikopter destekli operasyonlar da aralıksız devam ediyor. 

Fatihpaşa Mahallesi'nde pazartesi günü yakılan tarihi Kurşunlu Camii bahçesi ve çevresinde PKK'lıların tuzakladığı patlayıcıları imha etmek için polis bugün çalışma başlattı. Cami bahçesindeki tuzaklanan patlayıcıları imha eden polislere PKK'lılar keskin nişancı tüfeği Kanas ile ateş açtı.

Açılan ateşte bomba uzmanı polis memuru Haydar Çetin, başından ağır yaralandı. Bu sırada PKK'lılar bölgede bulunan patlayıcıyı da uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Patlama sırasında da 1 polis memuru daha yaralandı. Güvenlik güçlerinin karşılık vermesiyle birlikte PKK'lılarla çatışma çıkarken, bölgeden ambulansla  alınan yaralı polisler, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumu ağır olan polis Haydar Çetin, doktorların tüm çabasına karşın şehit oldu. Diğer yaralı polisin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
DHA