Diyarbakır'da askeri konvoya mayınlı tuzak: 4 yaralı

Diyarbakır'da askeri konvoya mayınlı tuzak: 4 yaralı
Diyarbakır'da askeri konvoya mayınlı tuzak: 4 yaralı
Diyarbakır'ın Lice ilçesi yakınlarında askeri konvoyun geçişi sırasında yola döşenen mayının patlatılması sonucu 4 asker hafif şekilde yaralandı

DİYARBAKIR - Diyarbakır’ın Lice ilçesi ile Bingöl arasında bulunan Tavşantepe mevkiinde yola daha önceden döşenmiş mayın , askeri konvoyun geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlatıldı. Olayda, kobra tipi zırhlı aracın içinde bulunan 4 asker hafif şekilde yaralandı. Patlamada yaralanan askerler Lice Devlet Hastanesinde tedaviye alındı. Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, zırhlı aracın içinde bulunan ve olayda yaralanan askerlerin Lice Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındığını, bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldığını söyledi.(dha/ Felat Bozarslan)


  http://www.radikal.com.tr/112385511238556

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yorum 2 - momentum

  Ateşkes çift taraflı falan olmaz. Savaşan iki devlet yok ortalıkta. Kimse hayale kapılmasın. Ortada bir tür konuşma var diye devlet operasyonları durdurmaz. Kendine devlet diyen bir yapının bu lüksü yoktur. Devletle isteyen konuşsun isteyen konuşmasın, bu operasyonlara engel değil. Kendine ait topraklarda silahlı unsurların gezmesine izin vermez devlet. Sınırdan çıkana kadar, bu topraklarda silahla gezmenin bedelini ödetir. Kimse başka bir şey beklemesin. Burası dağ başı değil.

  Yorum 1 - momentum

  Hemen paniğe kapılmayın. Barış sürecini hızlandırmak için bunlar. Kötü bir şey yok. Yoksa aklınıza gelmesin, ya bunlarla barış, ateşkes yapılır, söz kesilir mi diye.

  çift taraflı ateşkes - bager27

  ateşin çift taraflı durması gerekmetedir.

  ?? - Gabar û Cudi

  Şiddetin durması gerekmiyor muydu? diyenler, Tsk hava saldırısı yaptığında neredeydiniz ? Şiddet duracaksa tek taraflı değil, her iki tarafında durdurması gerekir. Hayırlısı olsun.

  diyarbakırda askeri konvoyun geçişi sırasında hk. - fgemak

  Türkiye daha ne kadar bu oyunu oynayacak merak ediyoruz, bu teröristlerin ya idam edilmesi yada sınırdışı edilmelerine başlanmaz ise ne terör örgütü üye sayısını azaltabilirsiniz nede bundan sonra böyle eylemlere girişecekleri caydırabilirsiniz,TSK 30 yıldır olduğu gibi havanda su dövmeye böyle devam edecektir.

  Bu ne iş? - Maredeniz

  Şiddetin durması gerekmiyormuydu?