Diyarbakır'da askeri zırhlı araca taciz ateşi

Diyarbakır'da askeri zırhlı araca taciz ateşi
Diyarbakır'da askeri zırhlı araca taciz ateşi
Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır'daki baraja iş makinesi taşıyan TIR'a eskortluk eden askeri zırhlı araca PKK'lılar tarafından ateş açıldığını, saldırıda askeri araca 15 mermi isabet ettiğini açıkladı.

RADİKALDiyarbakır Silvan’da baraj inşaat alanına makinesi taşıyan bir TIR aracı ve emniyetini sağlayan askeri konvoya, taciz ateşi açıldı. Saldırıda, askeri zırhlı araca 15 adet mermi isabet etti. Konvoyda bulunan güvenlik güçleri ateşe karşılık verdi.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklama şöyle; “Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından; Diyarbakır / Silvan Baraj İnşaat Alanına iş makinesi taşıyan bir TIR aracı ve emniyetini sağlayan asker î konvoya, Diyarbakır / Silvan Fiğ Tarlası Tepe Mevkiinde, intikal halinde iken silahlı saldırıda bulunulmuştur. Söz konusu saldırıya, konvoyda bulunan unsurlarımız tarafından derhal ateşle karşılık verilmesini müteakip, terörist ateşleri kesilmiştir. Anılan silahlı saldırıda, bir Taktik Tekerlekli Zırhlı Kobra aracına 15 adet mermi isabet etmiştir. Olayla ilgili olarak, adli tahkikat başlatılmıştır.”
DHA


  http://www.radikal.com.tr/133163713316371

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yani - Gılgameş

  Ateşkes bitti mi? Savaş yeniden mi başlıyor? Bana sorarsanız AKP büyük kurtarıcı rolünü özlüyor. Her derdin devası benim demenin zeminini hazırlıyor. Bu yolda her türlü yöntem şu anda uygulamada. Savcının katledilmesi, FB'ye saldırı, katırların öldürülmesi vs vs. Tüm bunları takip edin ve anlayın. Oyunuzu yanlış yere vermeyin.