Diyarbakır'da bomba patladı: 4 yaralı

Diyarbakır'da bomba patladı: 4 yaralı
Diyarbakır'da bomba patladı: 4 yaralı

Fotoğraf: ANF

Diyarbakır'ın merkez Bağlar İlçesi'nde 17- 18 yaşlarında 2 kişinin taşıdığı el yapımı patlayıcı infilak etti. Bombayı taşıyan kişinin eli parçalanırken, yanındaki arkadaşı ile sokakta oynayan küçük yaştaki 2 kız da yaralandı.

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın merkez Bağlar İlçesi'nde 17-18 yaşlarında 2 kişinin taşıdığı el yapımı patlayıcı infilak etti. Bombayı taşıyan kişinin eli parçalanırken, yanındaki arkadaşı ile sokakta oynayan küçük yaştaki 2 kız da yaralandı.
 
Polis, olay yerinden topladığı uzuvları yaralıların tedaviye alındığı hastaneye götürdü.
 
Patlama saat 13.20'de, Koşuyolu 204 sokakta meydana geldi. İddiaya göre sokakta yürüyen yaşları 17-18 olduğu belirtilen iki kişiden birinin elinde bulunan el yapımı parça tesirli patlayıcı henüz bilinmeyen nedenle infilak etti. Büyük bir gürültüyle patlayan bomba , çevrede büyük korku ve paniğe neden oldu.
 
Patlamada elinde patlayıcı infilak eden kişinin el ve parmakları koparken, yanındaki arkadaşı ile sokakta oynayan 2 kız çocuğu yaralandı. Patlama üzerine olay yerine çok sayıda polis ve ambulans sevk edildi. Yaralılar ambulanslarla Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.
 
Polis patlamanın olduğu sokağı trafiğe kapatarak geniş çaplı inceleme başlattı. Bu arada patlayıcının infilak etmesi üzerine el ve parmakları koptuğu belirtilen kişinin kopan uzuvları polis tarafından olay yerinden toplanarak hastaneye götürüldü. Polis, patlamayla ilgili başlattığı geniş çaplı soruşturmayı sürdürüyor. 


CANAN ALTINTAŞ / DHA


  http://www.radikal.com.tr/114203811420383

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  /// - Al Capone

  Siz korkmayin (BDP ye maal etmezler) (AKP - BDP = kardestir) - AKP yine CHP ustune yukler sizi hiç kormayin - AKP ye guvenin (Böyle konularda super usta) - bakin Misir da Mursi, CHP devirdi, Esad i CHp kurtardi, Lubnan daki hizbullah yine CHP yardimla ayakta - Gazze deki zulmu CHP sorumlu - yani AKP ye Güvenin -

  Darısı gerçek sorumluların başına - PAN-ZEHİR

  Bu gençlerin beynini yıkayıp bu bombayla olumlu yönde bir şeyler değiştirebileceklerine ikna edenlerin de aynı kaderi paylaşmasını diliyorum.

  Ortalıgı karıstırmaya çalışanların işi. - yilmaz-usb

  Böyle bir süreçte 2 Cahiligin yaptıgı bu alçaklıgı,göreceksiniz devlet hemen örgüte ve bdp ye maal edecektir.