Diyarbakır'da büyük uyuşturucu operasyonu

Diyarbakır'da büyük uyuşturucu operasyonu
Diyarbakır'da büyük uyuşturucu operasyonu
Diyarbakır'da 3 ilçe kırsalında uyuşturucu madde ekiminin yapıldığı alanlara yönelik hava destekli büyük operasyon düzenlendi.

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da uyuşturucu madde ekiminin yapıldığı ve depolandığı ormanlık alanlara yönelik büyük bir operasyon düzenlendi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Lice, Kocaköy ve Hazro ilçelerine bağlı 5 köyde uyuşturucu ekim, işleme ve daha önce üretilen uyuşturucunun depolandığı alanlara yönelik hava destekli operasyon başlatıldı.

Operasyonun Jandarma Bölge Komutanlığı, polis özel harekat, Silvan Jandarma Komando Alay Komutanlığı ve köy korucularıyla birlikte yürütüldüğü kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Operasyona Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığının sevk ve idaresinde jandarma özel harekat, polis özel harekat, Silvan Jandarma Komando Alayı ile geçici köy korucularından oluşan güvenlik görevlileri, hava destek unsurları ile zırhlı araçların desteğinde Diyarbakır Jandarma Komutanlığı narkotik, istihbarat, narkotik köpekler ve diğer ilgili uzman ekipler katılmaktadır."

Açıklamada, ele geçirilen uyuşturucu madde ve diğer malzemelerle ilgili detaylı açıklamanın operasyon bitiminde yapılacağı belirtildi.(ajanslar)