Diyarbakır'da büyük uyuşturucu operasyonu

Diyarbakır'da büyük uyuşturucu operasyonu
Diyarbakır'da büyük uyuşturucu operasyonu
Diyarbakır'da 3 ilçe kırsalında uyuşturucu madde ekiminin yapıldığı alanlara yönelik hava destekli büyük operasyon düzenlendi.

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da uyuşturucu madde ekiminin yapıldığı ve depolandığı ormanlık alanlara yönelik büyük bir operasyon düzenlendi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Lice, Kocaköy ve Hazro ilçelerine bağlı 5 köyde uyuşturucu ekim, işleme ve daha önce üretilen uyuşturucunun depolandığı alanlara yönelik hava destekli operasyon başlatıldı.

Operasyonun Jandarma Bölge Komutanlığı, polis özel harekat, Silvan Jandarma Komando Alay Komutanlığı ve köy korucularıyla birlikte yürütüldüğü kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Operasyona Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığının sevk ve idaresinde jandarma özel harekat, polis özel harekat, Silvan Jandarma Komando Alayı ile geçici köy korucularından oluşan güvenlik görevlileri, hava destek unsurları ile zırhlı araçların desteğinde Diyarbakır Jandarma Komutanlığı narkotik, istihbarat, narkotik köpekler ve diğer ilgili uzman ekipler katılmaktadır."

Açıklamada, ele geçirilen uyuşturucu madde ve diğer malzemelerle ilgili detaylı açıklamanın operasyon bitiminde yapılacağı belirtildi.(ajanslar)


  http://www.radikal.com.tr/113467511346758

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  diyarbakırda büyük uyuşturucu hk. - fgemak

  böyle büyük operasyonların yapılması çözüm sürecini baltayacağını düşünüyoruz,sakın ha bir daha böyle büyük operasyonlar yapılmasın,böyle operasyonlar yapılacağına uyuşturucunun yasak olduğunu düzenleyen yasa maddelerini iptal edersiniz herkes istediği ürünü eker satar kim istiyorsa, sadece doğuda değil batıdaki insanlarda esrar eker satar ürünün arzı artınca kazanç da kalmayacağından insanlar artık bu ürünü kendi istekleri ile ekmekten vazgeçerler.

  duman altı özgürlük - gazetey

  Uyuşturucu kaçakcısı PKK ile Türk devleti pazarlığa oturdu veee ülkeme demokrasi gelecek. siyasi tarihin gördüğü en şahane komedi:)))))))))))

  aaaa - gazetey

  kimmiş bakayım uyuşturucu yetiştirip kaçakcılık yapan. ilkokul çocuklarını bile zehirleyen.buradan kazanılan paralarla hangi örgüt ne alıyormuş da nerelerde kullanıyormuş bakayım ::)))))

  Not - güneydoğu

  Haşhaşın %50 sini türkiye yurtdışına ihracat ediyor haberiniz varmı?

  İŞTE DEVLET BU - pispor

  yıllardır yöre halkının özgürlüğü ile uğraşan devlet asıl insanları zehirleyen bu uyuşturucu tacirelerini görmedi.Hatta bazı yörelerde devletin askeri görevlileride bu ticaretin içinde az sayıda korucuda bu işin içinde .İşte ben buna devletin asıl haklı operasyonu derim ki.Alkışlarım.

  göstermelik - Efendisiz65

  yok okur onlar bindikleri dalı kesmezler. onlar zaten sevkiyatı sağlam yapıyorlar! havadan sevkiyat daha sağlam helikopterler ne güne durur. bu baskının uyuşturucuyla alakası yok. köylülere yönelik keyfi baskı. zaten uyuşturucu aramamışlar. bir iki evde bilgisayar ve telefonlara el koymuşlar. köylüler askerleri bu kez ablukaya almış çıkışlarına izin vermiyor. alınan bilgisayar ve telefonların teslim edilmesini istiyorlar. an itibariyle de gerginlik devam ediyor.

  ... - pierre woodman

  Haber değil ki bu. Diyarbakır otobüslerinin arkasında gururla "nazar etme ne olur, ek senin de olur" yazılan yazılar kadar aleni yapılır bu iş bölgede.