Diyarbakır'da cenazeleri binler karşıladı

Diyarbakır'da cenazeleri binler karşıladı
Diyarbakır'da cenazeleri binler karşıladı
Fransa'nın başkenti Paris'te öldürülen Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez'in cenazelerini Diyarbakır'da binlerce kişi karşıladı.

Radikal.com.tr - Üç kadının cenazesinin getirilecek olması nedeniyle saatler öncesinde Diyarbakır Havaalanı’nın önüne gelişler başladı

Akşam saatlerinde doğru, uçağın ineceği saatte sayı binlere ulaşırken, uçağın alçaldığının görülmesi üzerine kalabalık elleriyle zafer işareti yaparak sloganlar attı. Üç kadın Kürtçe ağıt ve sloganlarla karşılandı. Üç ambulansa konan cenazeler binlerce Diyarbakırlının eşliğinde törene kadar bekletilecekleri hastaneye götürüldü.

Kalabalık yol boyunca ‘Şehitler Ölmez’ anlamına gelen ‘ Şehit Namırım’ sloganı attı. Dar sokaklardan geçilirken ambulansların üzerine çiçeklerin atıldığı görüldü.


  ETİKETLER:

  Diyarbakır

  ,

  şehit

  ,

  Kürtçe

  ,

  Akşam

  ,

  Kadın

  http://www.radikal.com.tr/111724611172466

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Üc Devrimci... - Ari Zerdüst

  Üc devrimci,üc insan sevgisi,üc SEVDA kadini..igrenc bir bicimde katledildi.Katiler telasla " örgüt ici infaz" deyip suclarini onlara yüklemeye calistilar.Fakat hakikatin üstünü kapatmaya firsat vermedi Kürt halki!! Firansada yüz bini askin insan bir araya gelerek kendi geleceklerine sahip cikip katliamcilara net cevap vermesini bildiler!!Amed bunun geregini yüzbinlerle yapti,yapacak.Sevda kadinlari hak etikleri halk sevgisini lakiyla gördüler!! Öylede olacak.Bilinen bir sey varki toplumlar kadina uzanan hayin,kirli asla kabulenmedi,kabulenmiyecekte!!! Dün CHE'leri Denizleri, Mahirleri katledenler,Mandelalari zindanda esir tutanlar,Vietnam'lari kana bulayanlar bu üc devrimcininde katileridir biline...

  yaşamın zenginlikleri ( 3'lerin katli) - sadece hayal

  ewet yaşamın zenginlikleri toplumların geleceği için kendi bedenlerini ölüme adayanlardan anlaşılır. onlar 3 gül idiler hayatın sevgilisi ölümün nişanlısı 3 gül... 3 yürek... 3 can... ve bugün amed ve tüm kürdistan onlara vefa borcunu ödemek için meydanlarda... onların onurlu mücadelerini yaşatmaya söz vermek için son kez onların huzurunda.. Allah mekanlarını cennet etsin nur içinde yatsınlar..

  Demek ki! - South pole

  Demek ki, ateş düştüğü yeri yakıyormuş. O ateş insanın kendisine düşmeden kor ateş algılanılamıyormuş.

  Barış Sürecini Korumak - galaksi

  Şimdi Kürtler, bu suikastı barış sürecini yaşatmanın bir gösterisi haline getirmeli. Güvenlik güçleri çok dikkatli olmalı. Türkler ve Kürtler, birlikte bu işi başarabilirlerse, Türkiye'de zenginlik de artacak, demokratik hak ve özgürlükler de. AKP, kibirinden vazgeçebilir de bu yükselen desteği anlayabilirse, süreci iyi yönetebilir ve Türkiye'de sorunun çözümünde tarihsel yerini alabilir. Korkak davranırsa, milliyetçi baskılar dolaysıyla geri adım atarsa, yine on yıllar kaybedeceğiz demektir. Barış sürecine destek vermek artık insanlık görevi haline gelmiştir.

  Görüntüler üzerine - anarpeace

  Birilerinin terörist dediğine binlerce insan sahip çıkıyorsa, bu birilerinin terör tanımını tekrar göden geçirmesi lazım. Bu gözlerle bakıldığında burada da Habur da yaşanan sözde provokasyonu görebilirsiniz ancak. Bu görüntülerde de Habur da olduğu gibi bir halkın duygusu tezahür ediyor. Habur da yaşanan sevinci o gün orada paylaşanlar bugün Diyarbakır da acılarını paylaşıyorlar. Dünyanın her yerinde olduğu gibi. Ankara da bir şehit cenazesinde olduğu gibi. Bir halka paylaşma hakkını çok görenler ki "kendi haklarından feragat etmek yerine daha fazlasını alabilecekleri bir durumda" bunu neden anlamıyoruz. Korkuyor musunuz? Korkmayın çünkü bu korkunun bölünmeye faydası yok değil çok.

  3 karanfil halkının bağrında.. - dersimera

  amed halkı evlatlarını,kızlarını bğırlarına bastılar..yarın öfkenin sükunetin ve ağıtların sesi sel olup amed i saracak..bugün on binler yarın yüzbinlere ulaşacak..ve diğer gün Dersim kızını toprağına alacak..doğduğu kutsal topraklara Dersim e bir halkın kahramanı avrupanın Roza Lüxemburg u olarak dönecek..