Diyarbakır'da çok sayıda el bombası bulundu

Diyarbakır'da polisevi'ne 100 metre mesafede bulanan Bayındırlık Caddesi üzerinde içinde çok sayıda el bombası bulunan bir poşet bulunduDiyarbakır'da DTP il binasına 50, Polisevi'ne 100 metre mesafede bulanan Bayındırlık Caddesi üzerinde içinde çok sayıda el bombası bulunan bir poşet buldu. Alarma geçen geçe polis kentte sıkı güvenlik önlemleri alırken, bombaları incelemeye aldı.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü 155 Polis İmdat telefonuna gelen bir ihbar üzerine harekete geçen polis, Bağlar İlçesi, Bayındırlık Caddesi üzerinde DTP il binasına 50, Polisevi'ne de 100 metre mesafede bir mobilya mağazasının önünde şüpheli bir paketin olduğunu belirledi. Cadde trafiğe kapatılarak alınan güvenlik önlemlerinin ardından bomba uzmanı ekipler, uzaktan röntgen cihazı ile yaptığı incelemede, poşetin içinde bomba olduğunu tespit etti. Güvenlik önemlerini iki katına çıkaran polis, çevredeki esnafı da uzaklaştırdı.

Yapılan detaylı incelemelerin ardından, poşet içinde bulunan el bombalarının patlamaya hazır olmadığı tespit edildi. Bomba uzmanı ekipleri tarafından, alınan poşet içindeki bombalar incelenmek üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Polis telsizinden sokakta görev yapan ekipler, olabilecek şüpheli paket ve saldırılara karşı uyarıldı. Polis yetkilileri, poşetin içinde kaç adet el bombası bulunduğu konusunda bir açıklama yapmadı.

Polis yetkilileri, DTP ile Polisevi yakınlarını bırakılan el bombalarının üzerinde patlatıcı sistem bulunmadığın belirtti. Yetkililer, el bombalarının terör örgütünün yapacağı kanlı bir eylemde kullanılabileceği ve bombaların teslimat bombası olabileceği şüphesi üzerinde duruyor. Polis, bölgedeki MOBESE kameralarını incelemeye alarak, poşeti kimin bıraktığını tespit etmeye çalışıyor.(dha)