Diyarbakır'da çöpe atılan bomba patladı: 2 çocuk yaralandı

Diyarbakır'da çöpe atılan bomba patladı: 2 çocuk yaralandı
Diyarbakır'da çöpe atılan bomba patladı: 2 çocuk yaralandı
Diyarbakır'da iki kardeşin çöp konteynerinde buldukları el yapımı bomba patladı. İki kardeş ağır yaralanırken çöpte 3 bomba ve bir Molotof kokteyli daha bulundu.

DİYARBAKIR - Yenişehir İlçesi Seyrantepe semtindeki Aziziye Mahallesi 642'nci sokakta, 14 yaşındaki Sezgin ve 10 yaşındaki Yakup Onur kardeşlerin, çöp konteynerinde bularak kurcaladıkları cisim ellerinde patladı.

Patlamada her iki kardeş de ağır yaralanırken, Sezgin Onur'un sağ eli bilekten itibaren parçalanarak koptu.

Onur kardeşler olay yerine gelen ambulansla, Dicle Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılarak yoğun bakıma ünitesinde tedavi altına alındı. Sezgin'in Onur'un, polislerce getirilen elinin yerine dikilmesi için ameliyata başlandığı belirtildi.

Olay yerinde polisin yaptığı incelemede, aynı çöp konteynerinde patlamamış basınç etkili el yapımı 3 bomba ve kullanıma hazır 1 molotof kokteyli bulundu. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

DHA - Canan ALTINTAŞ


  http://www.radikal.com.tr/113315011331504

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Karanlık Eller Operasyonu. - nesimk

  Bir dönem diyarbakır komutanlığı bu tür bombaları patlatıp PKK yaptı diyordu. PKK 4-5 aydır tek kurşun sıkmadı. bu karanlık elleri bulmak mitin,jitemin,polisin,,jandarmanın işi değil mi. D.bakırda 13-14 insanın ölümüyle sonuşlanan bir patlamayı MHP'ye bağlı TİT yapmıştı ve Devlet bunları resmen alkışlamışlardı. şimdi de T.C bu TİT'i ve MHP Akıller üzerinde deniyor ve alkışlıyor. Hukuk,Kanun Bu Faşit MHP'ye uygulanamıyor mu? Bu kadar karnlık bir yapıki T.C resmen alkışlıyor ve hiç bir şey yapamıyor.

  soru - zebda

  ''tayyip erdoğan! çocukların çöpleri karıştırıp bomba bulduğu bir ülkenin başbakanısın! suriyeyi ve başımıza açtığı işleri bir kez daha düşün ; elde ettiğin güçün sarhoşlugundan ve seni kör etmiş yanlış vizyonundan çıkıp turkiyeye yararlı şeyler yap. yasaklı, saldırgan ,bağnaz,takiyyeci kafadan çık'' diyeceğim ki desem de senin ne olduğun belli... havaya gidecek anlayamaycaksın bunu da...

  tit miydi tik miydi - Agér

  şu ırkçı faşit bir terör örgütü vardı tit miydi tik miydi neydi onların işi olabilir. onların derdi sadece kürtlerle...

  diyarbakirdaki bomba - miskin2

  sakin esad yapmis olmasin?