Diyarbakır'da da 'PKK Asayiş'

Diyarbakır'da da 'PKK Asayiş'
Diyarbakır'da da 'PKK Asayiş'
Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde tören yapan 'PKK Asayiş' bu kez Diyarbakır'da ortaya çıktı.

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Merkez Sur İlçesi Fiskaya semtinde çekildiği belirlenen görüntülerde, yüzü maskeli bir grup, 'Asayiş Birimi' kuruluşunu ilan ettiğini açıkladıktan sonra, bölgeye gelen polislerle çatıştı.
PKK 'nın 'Asayiş Birimi'nin Dicle Nehri kenarında tören düzenleyip kameraya kaydettiği bu görüntüler dün ortaya çıktı ve Twitter hesapları üzerinden paylaşıldı. Görüntülerde, Diyarbakır'da 'Murat İzol Asayiş Birimi' kurduklarını ilan eden göstericilerin, Öcalan'ın fotoğrafının asılı bulunduğu bir masanın önünde açıklama yapması yer aldı. PKK'yı simgeleyen flamaların taşındığı tören görüntülerinde, toplanan ve yüzleri kapalı olan kişilerin sık sık Öcalan lehine slogan attıkları görüldü. Görüntülerde, grubun bildiri okuyup dağılmasından sonra olay yerine gelen polislerle çatışma sahneleri de yer aldı.
PKK'nın 'Asayiş Birimi'ne adı verilen 19 yaşındaki Murat İzol, geçen 28 Mart'ta polisten kaçarken atladığı Dicle Nehri'nde boğularak ölmüştü. (Felat BOZARSLAN/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/114123211412322

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Diyarbakır'da pkk asayış hk. - fgemak

  önüne gelen bu şekilde asayış birimi kurarsa ülkede asayış birimlerinin sayısının giderek artacağı anlaşılıyor,artan asayış birimleri mıntıkayı paylaşmak için aşayış sağlama yerine birbirlerine güç gösterisinde bulunacaklardır.toplumun onaylamayacağı yazılı ve sistemli bir şekile dönüştürülmeyen asayış birimlerinin adı eşkıya çetesi olacaktır.

  wowww!!! - caglarkarademir

  Olması gereken görüntüler. Gec kalındığı için binlerce insanın yasamına sebeb oldu. Bunlara batı Turkiyenin alışması gerek. Bunca yıldır öldürülen halkı, kimden kim koruyacaktı? Kürtler kaderlerini ellerine alıyor, biz Türkler icin ise daha zor günler bekliyor...