Diyarbakır'da domuz gribinden 2 okul daha tatil edildi

Diyarbakır'da merkez Kayapınar İlçesi'ndeki iki okulda, 7 öğrencinin domuz gribine yakalanması sonucu, bu iki okulda 5 günlük tatil ilan edildi.Bu sabah Sağlık Müdürlüğü'nün talebi ve Valilik talimatıyla 2 okul daha tatil edildi. H1N1 gribi tespit edilen 6'sı öğrenci 7 kişinin evlerinde aile fertleriyle birlikte karantinaları devam ediyor.
Diyarbakır'da Merkez Kayapınar İlçesi'ndeki Huzurevleri İlköğretim Okulu ve Hantepe Şehitleri İlköğretim Okulu'nda okuyan 6 ilköğretim öğrencisi ile 1 vatandaşda H1N1 gribi virüsü tespit edildi. Domuz gribi tespit edilen öğrenciler evlerinde aile fertleriyle birlikte karantina altına alındı. Kontrollerini sıklaştıran Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü ile Hıfsızıha Müdürlüğü ekipleri, önlem amacıyla bugün iki okulun daha tatil edilmesini istedi. Bunun üzerine Diyarbakır Valiliği, Süleyman Nazif ve Dicle Kent İlköğretim Okullarında ikinci bir talimamata kadar eğitim-öğretime ara verildi.
Diyarbakır Sağlık İl Müdürü Dr. Namık Kemal Kubat, domuz gribi tespit edilen 7 kişinin evlerinde karantinada olduklarını belirterek, "Yaptığımız kontroller sonucunda iki okulda daha domuz gribi şüphesi ile eğitim ve öğretimin durdurulmasını istedik. Diyarbakır Valiliği'nin talimatıyla Süleyman Nazif ve Dicle Kent İlköğretim Okulları'nda ikinci bir emre kadar eğitim-öğretime ara verildi. Karantina altında olan 6'sı öğrenci toplam 7 kişi için çalışmalarız ve kontrollerimiz sürüyor. Ekiplerimiz 24 saat karantina olan evlerin önünde hazır bekliyor. Domuz gribine yakalanan kişilerin evde karantina altına tutmamızın sebebi, virüsün yayılmasını önlemektir" dedi.